Hoşgeldiniz  

HAYAT NORMALE DÖNSE

Halit BEYTÜT | 22 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Özledik geleneğimizin olmazsa olmazı olan ziyaretleri özledik, mutluluğa adım atan gençlerimizin bu mutlu günlerinde yanlarında olmayı özledik, büyük bir hüzünle vefat edenlerimizin acılarını paylaşmayı özledik, şen şakrak yüzlerinde gülen insanlarımızın sevinçlerini paylaşmayı özledik, örf ve adetlerimizin olmazsa olmaz birlik ve beraberliklerini özledik el ele verip sevinç ve kederlerimizi özverice paylaşmayı ve özledik artık virüsün olmadığı normal yaşama dönmeyi.

Tüm bu özlemini ve hasretini çektiğimiz normal hayata dönebilmenin bariz kuralı uygulanmak istenen kurallara alternatifsiz bir şekilde uymamız gerektiğidir.

Bir yılı aşkındır tüm dünyayı sarıp sarmalayan bu virüs illeti bizim çok değer verdiğimiz insanlarımızın göçüp gitmesine neden oldu da uygulanmak istenen kurallara ne yazıktır ki bizler hala umursamazlık içinde uymama adına her türlü talihsizlikten kaçınmıyor vefat eden güzel insanlarımızın hayatlarını yitirmelerinden bile ders almıyoruz

Bu nedenle artık tüm Toplum olarak aklımızı başımıza almamız ve istenilen uygulamalar harfiyen uyma gibi bir zorunluluğumuzun olduğunu unutmamalıyız.

Batmanımızda üzülerek ifade etmek isterim ki kural tanımaz, yapılan anonslara kulak tıkayan belirli bir kesimin olduğu gerçeğiyle de karşı karşıyayız.

Be hayatımızın böylesi kritik bir dönemde toplum olarak çok ama çok yorulduğumuzu söylemeden edemeyeceğim

Tüm bunlar olup biterken ve ilimizin yetkili mercileri son derece vatandaşı sıkmadan hatta cezai müeyyideyi bile uygulamayıp vatandaşın sıkıntılara düşmemesi yönünde gereken hassasiyeti gösterirken vatandaşlarımızın bunu açık ve net bir şekilde nasıl suiistimal ettiklerine tanık olmak bizi gerçekten son derece endişelendiriyor.

Ben özellikle tüm batman halkından artık bu vurdumduymazlığa bir son vermelerini ve maviye bürünen rengimizin kırmızıya dönüşmemesi için gereken hassasiyeti ortaya koymalarını diliyorum.

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.