Hoşgeldiniz  

HAYATIMIZIN ÇİÇEKLERİNİN GÜNÜ 8 MART 

Halit BEYTÜT | 08 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatımızın olmazsa olmazları yaşantımızın çiçekleri kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyoruz.

Ülkemizde kadına karşı işlenen şiddet ve ölümcül vakarla bizleri derinden üzerken, kadınlarımızın her gününün onlar için bir azap değil, bir umudun v güzelliğin günleri olması gerekir, ne azıktır ki ülkemizde işlenen kadın cinayetleri ve taciz olayları her geçen gün artmakta ve buna karşın gereken en önemli önlemin alınmasından hikmetse imtina ediliyor bu nedenle ağır bir cezai işlem uygulanmadığı içinde ne yazıktır ki olan dra bizim masum kadınlarımıza oluyor.

Hükümetin bu konuda gereken en ağır önlemleri almadığı sürece de bu tür istenmeyen olayların ön kesilmeyecek ve bu acılar katlanarak artacaktır.

Masum insanlar olan kadınlarımızın korunmaması gerekirken onları kaderleriyle baş başa bırakmak en büyük talihsizliktir.

Bu yüzden her 8 Mart dünya kadınlar gününde onları hatırlamanın ve onlara kutlama göndermenin de bir anlamının olmadığını düşünüyorum.

Bu ülkede kadına kalkan elin kırılması gerektiğine inananlardanım ve bu tür eylemlerde bulunanlarında en şiddetli şekilde cezalandırılmaları gerektiğine vurgu yapmak istiyorum.

Kadınlarımızın bizlere kutsal bir emanet olduğu gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmememiz ve onları korumanın en büyük sorumluluğumuzu olduğunu da bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum.

Kadınlarımız bizim analarımız, bizim bacılarımız, bizlerin eşlerimiz olduğu gerçeğine bakarak onlara kalkacak bir elin kırılacağı intibasını artık yaratman zamanının geldiğine inanıyorum.

Bu yüzden gerek ülkemizde ve gerekse de bölgelerimizde işlenmesi her an olası bir kadın mağduriyetine gereken tepkilerimizi göstermek hepimizin ortak bir sorumluluğu olmalıdır.

Ben bu duygu ve temennilerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyor, onların artık her türlü şiddetten ve ölümlerin olmadığı bir zamana erişmelerini diliyorum.

Unutulmasın ki kadınlarımızın bizler için en büyük kutsallığı vardır ve bu kutsallığa gereken ihtimamı göstermemiz gerektiğini artık belleklerimize işleyelim.

239 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.