Hoşgeldiniz  

HAYATIN İÇİNDEN…

Halit BEYTÜT | 23 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir dönemi yaşıyoruz ki sevgi ve saygı kavramlarının tamamen bitirildiği insanların artık birbirlerini eskisi kadar sevmekten kaçındığı öylesine bir dönemi yaşıyoruz ki bu dönemi yaşanmamış olarak kabul etmemiz de mümkün değildir.

İkiyüzlülük içten pazarlık almış başını gidiyor, maddiyet tüm değerlerin üsteni çıkmış, varsa cebinde dolarların senden iyisi yok. Fakirin ekmeğinin olup olmadığını bile bakılmaksızın zevk içinde yaşam süren insanların dönemindeyiz artık.

Öylesine bir dönem yaşıyoruz ki siyaset bu kadar kirlenmemiş v de bu kadar kirletilmemiştir saygınlıkları yitiren politikacılar nefret dilini kullanmaları tüm vatandaşlar arasında büyük bir olumsuzluğu yaşanmasına neden olmuştur.

Bizden olanlar vatansever olmayanlar ise vatan haini ilan edilmektedir. Benim ülkemin insanları hiç bu kadar ayrıştırıcılığı yaşamamış ve yaşamaktan da imtina etmiştir.

Bir arada yaşayan din dil ırk ayrımı yapmaksızın bu ülkede kardeşçe yaşayanlar bu gün üzülerek ifade etmek isterim ki siyasetçiler nefret dili karşısında adeta birbirlerine düşman gözüyle bakar hale gelmişlerdir.

Neden böylesine ayrıştırıcılık yapılması istenmektedir anlamak mümkün değildir.

Bu ülkenin insanının ikiye ayırmak birilerini vatansever birilerine hain ilan etmenin bu ülkeye vurulacak en büyük darbe olduğu gerçeği özden kaçırılmamalıdır.

Her türlü siyasi görüşün ve her türlü ayrıştırıcı söylemlere rağmen bu ülke insanının geçmişte edindiği örf ve adetleri kesinlikle aksatmaya yetmeyecektir.

Bizler ne politikacılar için ne de siyaseti kirletmeye kalkışanlar için birbirimizi sevmedik bu yüzden iç bir iktidar döneminde birbirlerini kıracak en ufak bir söylemlerin dışında kalma başarısını gösteren bu millet artık uyanmış ve kesinlikle nefret dilin benimsemediğini 31Mar yere seçimlerinde bir kez daha sandıklara da yansıtmıştır.

Buna rağmen hala birilerinin ayrıştırıcı ve karşı tara zillet diye söylemde bulunmasın bu millet kesinlikle içine sindirmemektedir. Bu yüzden la söylediklerinin arkasında olan ve milletin bundan rahatsızlık duyduğunu bilmesine rağmen söylemlerinde ısrar edenleri de bu millet asla affetmeyecektir. İktidarda kalabilmek bir koltuk daha kazabilmek için binlerce kalbi kıranlar binlerce yıl uğraşsalar da kırılan kalpleri bir daha kazanma fırsatını bulamayacaklardır.

Bu yüzden ben son dönemlerde özellikle yerel seçim propagandalarında bu milleti kucaklaması gerekenlerin kullandıkları nefret dilinin hal birileri tarafından kullanılıyor olmasın büyük bir nefretle kınıyorum.

31 Mart yerel seçimleri böylesine söylemleri kullananlara gereken yanıtı sandıklarda vermiştir bunun her kes tarafından bilinmesinde yarar vardır. Bu yüzden böylesi bir dönemi yaşama talihsizliğine reva görülmemizden son derece büyük bir rahatsızlık duyduğumuzu tüm liderler ve siyasi zatı muhteremler bilmelidirler.

Dileğimiz böylesine kötü bir dönemden bir an evvel sıyrılıp önceki yaşantılarımıza dönüp birbirimizi muhabbetle kucaklaşma gereğini duyarız.

Tüm ülkemiz insanının birbirlerini n kadar çok sevdiğini geçmişi yaşamış biri olarak çok iyi biliyorum.

Bu güzel vatanda benim güzel ve vefakâr milletimizin yanlışlardan dönüp siyasetçilerin diliyle birbirlerine yaklaşım göstermeyecekleri inancını taşıyorum zira artık böylesine bir güzelliği yaşamken büyük hakkımız sanırım.

482 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.