Hoşgeldiniz  

“HAYDİ BATMAN, ESNAFINA SAHİP ÇIK”

admin | 22 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATSO Başkanı Abdulkadir Demir ‘Haydi Batman, Esnafına Sahip Çık’ sloganıyla kampanya başlatarak kendi kiracılarının kira bedellerini yarı yarıya indirdiğini duyurdu.

BATSO Başkanı Abdulkadir Demir yaptığı açıklamada “Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü (CORONA-19) salgınından dolayı bu zor süreçte her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve kardeşliğe ihtiyaç duyulduğunu, bugüne kadar  kötü süreçlerden geçtik ve bu süreçlerde birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları ile üstesinden geldik. Allah’ın izni ile bu surecide aynı anlayışla birlik beraberlik ve kardeşliğimizle minimum etkiyle atlatacağımıza inancım tamdır.BATSO organları olarak olağan ve olağan üstü toplantılar yaparak, bu süreçlerle alakalı saha çalışmalarımızı masaya yatırdık. Saha çalışmalarından çıkan sonuçlar doğrultusunda batman esnafının tek başına süreci atlatamayacağı, hatta bazı esnafların kepenk kapatma durumu ile karşı karşıya kalacağı ortaya çıkmıştır. Esnaflarımızın kapatma durumunda hem il ekonomisine hem de istihdam adına birçok aileyi etkiliye bileceği aşikârdır. Bunu çok iyi biliyoruz ki Batman büyürse Türkiye büyür. Bundan dolayı batmalı iş insanlarının elini taşın altına koymanın tam zamanı olduğunu, İlk adım olarak BATSO Yönetim kurulu başkanı ve bir iş insanı olarak kiracılarımdan bu süreç bitene kadar, aylık kira bedellerini yarı yarıya indirdiğimi bütün kamuoyuna beyan derim. Ayrıca Batmanlı iş insanları ile yapmış olduğum istişareler neticesinde başlatmış olduğumuz bu kampanyanın destek gördüğü bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. İnşallah Sağduyulu İş adamlarımız sayesinde bu kampanyanın bu süreç bitene kadar çığ gibi büyüyeceğinden şahsım adına hiçbir şüphem yoktur” dedi

Demir konuşmasını, Bu surecin yakın takipçisi olacağımızı ve  ‘Haydi Batman, Esnafına Sahip Çık’ diyerek konuşmasına son verdi.

189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.