Hoşgeldiniz  

HAZIR BETON ÇALIŞANLARINA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ

admin | 26 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hazır Beton sektörünün Faaliyetleri ile ilgili çalışma ve işleyişin daha sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla çalışma başlatan Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bu alanda bir ilke daha imza attı.

Bir süre önce Hazır Beton firması yetkilileri ile bir toplantı yaparak ilk adımı atan Belediye çevre Koruma Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bu kez de şehrimizde faaliyet gösteren firma çalışanlarına “Hazır Beton Sektöründe Çevre Uygulamaları” konulu hizmetçi eğitimini verdi.

Eğitimde çevre, çevre kirliliğinin sağlık ve gelecek açısından riskleri, Hazır Beton sektöründe faaliyetler esnasında uyulması gereken kurallar uzman personellerce katılımcılara sunumlarla anlatıldı. Hazır beton işlerinde çalışan emekçilere hizmet içi eğitimini ilk kez veren Belediye olmalarından dolayı çevre kirliliği ile mücadele noktasında ne kadar kararlı olduklarını gösterdiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Astan çevremizi hep birlikte temiz tutmak için çok farklı sektörlerle işbirliği ve görüşmeler yaptıklarını belirtti. Çevreyi kirletenlerle hep ceza vererek karşı karşıya gelmek istemediklerini belirten Atsan, “Çevre konusunda gereken kuralları ve uyulmaması durumunda uygulanacak yaptırımı herkese öncelikle anlatmayı amaçlıyoruz” dedi.

Hazır Beton üreticileri firmasına mensup 45 personelin katıldığı toplantıda hazır beton üretimi ve uygulamasında uyulması gereken kuralları, şehir içindeki inşaat çalışmalarında hazır beton dökümü yapılırken trafiğin aksamaması, kazaların meydana gelmemesi için gerekli tedbirlerin alınması ve beton atıklarının asfalt üzerine ve çevreye rastgele dökülmemesi konularına dikkat çekildi. Hazır beton sektöründe çalışanlara yönelik gerçekleştirilen eğitim programının sonunda katılımcılara sertifikalarını veren Belediye Başkan Yardımcısı Astan, trafiği aksatan, beton atıklarını rastgele çevreye boşaltarak çevre kirliliğine neden olan firmalara cezai işlemlerin uygulanacağını da belirtti.

194 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.