Hoşgeldiniz  

HDP’DEN TEŞEKKÜR MESAJI

admin | 03 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

HDP Batman İl Örgütü basın toplantısı düzenleyerek 31 Mart Belediye seçimleriyle ilgili seçmenlerine teşekkür mesajı yayımladı.

Basın toplantısına Milletvekili Feleknaz Uca, İl Eşbaşkanları Gülistan Erdinç ve İkram İrgi, Belediye Eşbaşkanları Songül Korkmaz ve Dr. Mehmet Demir katıldı.

Basın toplantısında yapılan açıklamada “Son 3 yıldır yürütülen yoğunlaştırılmış tecrit politikaları, anı anına gözaltı, tutuklama, 10 binlerce üye ve yöneticilerimizi zindanda çürütmesine; tüm politik çalışmalarımızı taciz edip, basın başta olmak üzere tüm ifade alanlarında bizi yok saymasına seçilmiş irade alanlarımızı atanmış kayyumlarla işgal etmesine, her alanda propagandasını yapmasına, yani bir bütün siyasi partiler tarihinde benzeri ‘olmayan devletin’ hükümetin tüm imkân ve olanaklarıyla partimiz üzerinde uyguladığı baskıya rağmen, halkımız HDP’nin halk partisi olduğunu tüm dünyaya ispat etmiş ve özellikle Batman’da tarihi bir oy farkını açığa çıkarmıştır. Halkımızın bu onurlu ve anlamlı direnişi bizim için büyük bir moral coşku ve talimat niteliği taşımaktadır. Halkımızın 31 Mart’ta açığa çıkardığı duruş mutlaka kazanacağımızın göstergesidir. Bizler de HDP olarak bu kadim coğrafya ve halkın bileşeni olarak halkımızın bu anlamlı direnişini bize gösterdiği teveccühü kutluyor, yaratmış olduğu değerlerin savunucusu olacağımızı belirtiyor ve tüm parti yapılarımızla teşekkür ediyoruz. Kazanan halklarımız bizler ve özgürlük olacaktır” denildi.

272 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.