Hoşgeldiniz  

HELE ŞÜKÜR, EMEKLİYİ ÖVEN BİR BAKAN ÇIKTI…

Halit BEYTÜT | 04 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, Alın teri döken ülkemizin her bir karaşında emeği ve hizmetler emeklilerimizi gururla anmamız gerektiğini vurgulamak isterim.
Bu sözler Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a ait.
Bayram emeklilerinin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihleri açıklayan Bakan Selçuk’un emeklilere yönelik böylesine sitayişkâr sözler sarf etmesine gerçek manada şaşırdım.
Öyle ya yılın ikinci altı aylık bölümünde emekliye sadaka niteliğindeki reva gören bir bakanın emekliye karşı nedenle sorumluluklarının olduğunu belirtmesi son derece şaşkınlık yaratmaktadır, Bunun yanı sıra bayram ikramiyelerinin bayrama iki gün kalmasına verileceğini de belirten bakan Selçuk un emekliye nedenle düşündüğünün de bir ifadesi oluşturmuştur.
Hem emeklinin ülke kalkınmasındaki rolünü öven ve üretkenliklerine hayranlık duyduğunu belirten bir bakanın ikinci baharını yaşamak isteyen emekli kesimini bu günkü içler acısı durumunu görmezden elen bir bakanın emekliyle alay edercesine böylesine sözler sarf etmesini ben samimi bulmadığımı ifade etmek isterim.
Ülkemiz emeklisinin ne denli çarpık bir ücret içinde olduğunu bilmesine rağmen emekliye hala övgü sarf etmesini samimi bulmak abesle iştigaldir.
Avrupa emeklisi her yıl devletin tanıdığı olanaklarla dünyanın çeşitli ülkelerine tatile gönderirken benim gariban emeklim aydan aya aldığı sefil maaşıyla geçimini nasıl temin edeceğinin acısı içinde kıvranmaktadır.
Bu yüzden zatı muhterem bulanık sularda balık avlama hayaliyle emekliye övgü dolu sözler yerine onların insan gibi yaşamalarına nasıl başarabileceğinin icraatlarını başlatsanız o zaman sizin imimi olduğunuz inanır sizlere bu kez övgüleri bizler yağdırırız.
Bir ikramiyeyi bayram 3. 5 gün kalmak yerine 2 gün ödenmesi talimatını vermeniz emekliyle adeta alay etme gibi bir tutum sergilediğinizin de bilinmesini isterim.
Tüm emekli insanlarımız adına emekliye ikinci baharı dilediklerinde yaşatmaktan uzak bir yönetim şeklini beğenmediğimizi ifade etmek isterim.

214 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.