Hoşgeldiniz  

HEM OYUNCULAR HEMDE İZLEYENLER MEMNUN KALDI

admin | 24 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Aralık ayı etkinlikleri kapsamında 5 ilçe ve 5 Belde’de düzenlemeyi planladığı tiyatro etkinlikleri bu kez Sason ilçemizde devam etti.

KAYMAKAM METE “GÜZEL BİR TİYATROYDU”

Yeni Sahnenin ‘Cimri’ adlı tiyatro oyununu Yunus Emre okulu konferans salonunda izleyen Sason Kaymakamı Murat Mete ve ilçe sakinleri, oyunu ayakta alkışladı.

İlçelerinde böyle bir tiyatro etkinliğinin yapılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Kaymakam Mete, buket çiçeği tiyatroculara takdim ederek “Yeni Sahnenin tiyatro ekibini kutlarım. Güzel bir tiyatro oyunu oynadılar. Sizleri ilçemize tekrar davet ediyoruz. Gece geç saatlere kadar tiyatronun sıkıntısız bir şekilde oynanması için görev yapan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personellerine de teşekkür ederiz” dedi.

BİÇİMLİ TEŞEKKÜR ETTİ

Sason’da tiyatro oynamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Yeni Sahne oyuncularından Serdar Biçimli “Hem salonu doldurduğunuz için hem de gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Burada olmamızda vesile olan Sason Kaymakamı sayın Murat Mete, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi Bozkurt’a bizlerde teşekkür ederiz. Batman’da da her Perşembe günü hem Türkçe hem Kürtçe tiyatro oyunumuz devam ediyor” diye konuştu.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.