Hoşgeldiniz  

HEMŞERİMİZ GÜNAYDIN, TÜRSAB BAŞKANLIĞINA ADAY

admin | 31 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Tigris Travel Başkanı Batmanlı Hemşerimiz Davut Günaydın, TÜRSAB Genel Başkan Adaylığını açıkladı.

İstanbul’da kahvaltılı toplantıda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB Başkan adaylığını TÜRSAB Tek Yürek sloganı ile açıklayan Günaydın “Artık TÜRSAB’a ihtiyacı olanları değil, TÜRSAB’ın ihtiyacı olanları seçmek gerekiyor” dedi.

TÜRSAB HERKESİ KUCAKLAMALI

TÜRSAB yönetiminde görev alanlar, turizmin tanınmış isimleri ve yurdun farklı illerinden seyahat acentelerinin bulunduğu 420 kişinin katıldığı toplantıda konuşan Günaydın “Camia birlik istiyor. Bölüne, bölüne yok oluruz, bölüşe, bölüşe tok oluruz. TÜRSAB herkesi kucaklamalıdır. Biz vaat eden değil, sorunlara çözüm odaklı yaklaşan ekip olarak geliyoruz. TÜRSAB’ın itibarı ve saygınlığı, Kültün ve Turizm Bakanlığı ve devlet katında, en süt seviyeye getirilmelidir. Ayrımcılık ve kutuplaşmaya son verilmeli. TÜRSAB’a güveni yeniden kazandırmalıyız” dedi.

130 GÜN SONRA SEÇİM VAR

Sektörün sorunlarından bahseden Günaydın “Acenteler, turizmde kişi başı gelir 600–700 dolar iken rekabet yapamaz. Taraflarla masaya oturup bunu düzeltmeliyiz. Servis bedelleri 10 yıldır zam görmedi. Bunların tefe tüfeye endeklenmesini sağlayacağız. Türkiye’ye turist getiriyoruz. Getirdiğimiz turisti taşıyamıyoruz. Transfer araçlarından birçok belge isteniyor. Oteller için transfer yapabilir maddesi bulunurken, seyahat acentelerinin çalışabilmesi mümkün değildir. Hac umre sistemi güncellenmeli. Turist rehberliği sorunumuz, müze bileti sorunumuz çözülmeli.  Acentelere teşvikler sağlanmalı.  İncoming gelirleri, ihracat sayılmalı.

acentelerin gelirlerini artıcı çalışmalar yapılmalı. Acenteler dururken otellerde rezervasyon alıyor. Kıbrıs’ta acente olmadan otellerde yer verilmeyen bir model var. Bunu bu Türkiye’de uygulamamız gerekiyor. Önümüzde heyecan dolu yaklaşık 130 gün var” dedi.

254 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.