Hoşgeldiniz  

HEP AYNI NAKARAT…

Halit BEYTÜT | 26 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

MASKE- SOSYAL MESAFE VE TEMİZLİK

Korona virüsünün başlamasından bu yana ülkeyi yönetenlerin virüse karşı nasıl önlem almaları gerekirken sadece tavsiyelerde bulunmalarına bir anlam vermek mümkün değil hangi TV kanalını açıyorsanız aynın nakaratlarla karşı karşıya kalıyorsunuz tama bunlar önemli ama ülke yöneticileri bu güne kadar bu konuda nasıl önlem alacaklarına dair vatandaşı bilgilendirdiler mi.

Benim ülkemin yöneticileri ne yazıktır ki bir maskeyi bile vatandaşlara dağıtmaktan uzak kaldı, şimdi de grip aşısı olun diyorlar ama ortada aşı yok.

Sadece tavsiyelerle geçiştiren bir dönem yaşıyoruz.

Milletin artık gerçekten ekonomik açıdan kımıldayacak bir hali bile kalmadı.

İktidarın zatı muhterem küçük ortağı ekmeği askıya aldık oradan alın deme gafletinden bu yana ülke insanının onuru kırılmış hissediyor.

Bir ekmeği bile artık bu ülkenin insanlarına askıya alıyorsanız bu sizin tükenmişliğinizin bariz göstergesidir ama yine de utanmadan sıkılmadan bunu övmekten de geri kalmıyorlar.

Bilim kurulu da her gün maske takın, sosyal mesafeyi uygulayın, temizlik kurallarına mutlaka uyun demeye başladı son günlerde artan vatkalar her nedense bu söylemlerden sonra artmaya baladı bu milletin yöneticileri ölüyoruz sizler hala tavsiye mektubu yazmaya devam ediyorsunuz demektir.

Bu ülkenin insanları artık uyutulmaktan, kandırılmaktan bıkmış usanmıştır.

Gündemleri değiştirerek ülke ekonomisinin nasıl çaresizliğe düştüğünü unutturmaya çalışanların maskesi düşmüştür artık kandırabilecekleri ve uyutabileceklere ülke insanı yoktur bilsinler bunu.

Bu ülkenin insanlarının ekonomik durumunun nasıl çıkmazlara girdiğini görmezden gelmek bir bakıma kendilerine inkar etmek anlamına gelir ki zatı muhteremler hala bizleri uyutma taktikleriyle çabalayıp duruyorlar.

Kendi vatandaşının çaresizliğine görmezden gelenlerin kendilerini dev aynada görmeleri aslında onların bir fare kadar küçük olduklarını gösterir bu ülkenin insanı bunları hak etmedi kendi oylarıyla iktidara taşıdıkları insanlardan ahde vefa yerine vefasızlığı görmeleri onları en derinden yaralamıştır bilsinler istedik.

Bu ülkenin insanı er ya da geç hak ettiği refahı ve huzur ortamını bulacaktır bunu bu günkü vurdumduymazlar böyle bilsin istedim.

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.