Hoşgeldiniz  

HER DÖNEMİN YALAKALARI

Halit BEYTÜT | 25 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatlarında dürüstlüğü ve adam olmayı bir türlü öğrenmemiş insanlar her zaman güçlüden yana tavır koyar ve bundan da nemalanmanın yollarını ararlar.

Batmanımızda da ne yazık ki her dönemin yalakaları vardır. Her zaman iktidarda olanları destekler görünür ancık söz gerçek manada sandıklara gelince de en büyük ihaneti yaparlar ve ollarını yaranmak istedikleri güce değil de gönüllerinin istediği yerlere vermekten kaçınmazlar. Yalakalık ve yağcılığı ruhlarında taşıyanlar bu tür şaklabanlığı hemen hemen her dönemde yapmışlar ve hala da yapmaya devam etmektedirler.

Düne kadar karşı çıktığı bir ideolojiye bu gün sözde sahiplenmekle öğünenlerin gerçek yüzü geçtiğimiz seçimde gerçek manada su yüzüne çıkmıştır.

Böylesi yalakalar her nedense de ilgi görürler ve kendilerine güvenmekle de büyük bir hata yaptıklarını bilmemezlikten gelirler.

Özellikle ilimizde siyasi partilerde görülen bu tür şaklabanlıkları oynayanlar artık bilinmekteler ve yine de üzülerek ifade etmek isterim ki hala en itibar gören kişiler olarak anılmaktadırlar. Bu adeta değişmeyen bir kural haline getirilmiş ve her dönemde bu yalaka kesim her nedense de önemli şahsiyetlermiş gibi ilgi görürler.

Yıllardır adeta gelenek haline gelen bu tür şaklabanlıklar her ne hikmetse dur durak bilmeden davam etmekte ve buna dur diyen birileri de çıkmamaktadır.

Batman halkı kendilerine vekil olarak seçtiği kişilerde de aynı tutum ve davranış ne yazık ki sürmektedir.

Milletvekillerinin yanı başında ayrılmayan ve özde onların bir numaralı taraftarı imajını yaratmak isteyenler aslında onların içten en büyük düşmanıdırlar da üzülerek ifade etmek isterim ki siyasetçilerimiz her nedense bunun farkında olmalarına rağmen yalaka kesimine son derece ilgi ve laka duymaktan da kendilerini alıkoymazlar.

Bu nedenle ortalık karmakarışık bir neslin insanları ortaya çıkmaktadırlar.

Üzülerek ifade etmek isterim ki ülkemizin kaderi her nedense böylesi yalaka kesmelerinin muhatabı olmuş ve gereken ilgiyi de şaklabanlıklar yüzünden her dönemde görmüşlerdir aslında bu tipleri görmemek insanın kör olması gerekir ama her nedense adeta görmek istenmemektedir.

Bu yüzden ülkemiz ve ilimizdeki bu yalaka kesimin artık görülmesi ve onların içten pazarlıklı tutum ve düşüncelerinin farkına varılması gerekmektedir.

359 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.