Hoşgeldiniz  

HER ŞEYDE DÜRÜST OLMAMIZ GEREKİYOR

Halit BEYTÜT | 15 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Günlerdir bu köşemde pandemi konusunda son derece titiz bir şekilde kurallara uymamız gerektiğine işaret etmiş ve bu konuda ilimiz yetkililerinin sıkı bir denetim mekanizmasını hayata geçirmeleri yönünde kelime haznem el verdiğince bunun nedenlerini dile getirmeye çalışmıştım.

Önceki gün hem belediye zabıta ekiplerimizin hem de emniyet görevlilerimizin denetleme mekanizmasını hayata geçirdiklerine tanık olunca bayağı mutlu oldum.

Denetimlerin sıklaştırılmasına karşın üzülerek ifade etmek isterim ki hala maske takmamakta ısrar edenlerin var olduğuna tanık oldum.

Zabıta ve emniyet görevlilerimizin ceza yazmamasının iyi niyet gösterisi olabilir ama cezalar hayata geçirtilmediği surece bu kural tanımazlar eninde sonunda ilimizin mavi rengine dönüşmesine neden olacaklarından asla şüphem yok.

Benim yetkili mercilerden özellikle ricam ceza müessesini vakit geçirmeden hayata geçirmeleridir. Aksi halde yeniden kapanmak ve yeniden yasakların gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bunun yanında ilimizde kurallara uymayı bir sorumluluk olarak gören elbette ki çok vatandaşımız da var uymayanlar sadece belirli bir kesimdi.

Bunlara da artık dur demek ve durmaz yine kural tanımazlığı tercih ederlerse de bunun da bir bedelini ödemek zorundalar

Dürüst olmak ve hem kendi sağlığını, emde toplumun sağlığını düşünmeyi kendilerine ilke edinmiş ve mavileşen rengimizi korumak adına üzerime düşen sorumlulukla hareket edip gereken kurallara harfiyen oyan tüm Batmanlı hemşerilerime bu hassas tutumlarından ötürü teşekkür ediyorum.

Ben tüm Batman halkından bu illeti ilimizden def edebilme adına üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle hareket etmelerini diliyor sağlık ve mutluluk içinde yeniden normal hayata dönebilmemizi özellikle istirham ediyorum…

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.