Hoşgeldiniz  

HER SEZON DÜŞMEMEYE OYNAYAN BİR TAKIMIMIZ OLMASIN…

Halit BEYTÜT | 31 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her geçen gün modern bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ilimize her futbol sezonunda kümede kalma mücadelesi veren bir futbol takımımızın olması içimizi yakıyor.

Daha önceki sezonlarda bizimle aynı grupta mücadele eden birçok takım bugün süper ligde mücadele etme başarısına ulaşırken bizim hala 3. Lig kategorisinde sadece kümede kalabilme mücadelesi içinde olmamız içler acısı bir duruma olması Batmanlı sporseverlerin yüreğinde kanayan bir yara olmasını içimize sindiremiyoruz.

Yıllardı bin bir umut ve heyecanla başlanan sezonlarda bu kez olacak diye umut bağladığımıza rağmen her sezon sonrasında hayali sükuta uğramak adeta Batmanlı sporseverlerin olmazsa olmaz kaderi olmuştur.

Gerek valilerimiz ve gerekse de sporsever is adamlarımızın verdikleri özverili desteklere rağmen başarı elde edilememesi sporseverlerimizin de umutlarını tüketmektedir. Peki, neden bir türlü istenilen başarı elde edilemiyor? Bununda en büyük nedeni ne yazıktır ki takimi gerçek manada motive etmekten uzak yönetimlerin inadına tercih edilmesi ve bu inadın da her yıl yenelenmesidir.

Oysa takımın kurulmasında ve transfer yapılmasında gereken her türlü fedakârlık yapılmasına rağmen neden istenilen sonuçlar alınamıyor ve neden sporseverler her sezon sonradanda alınamayan başarılar gerçekleşmiyor?

Yıllardır bir zamanlar TPAO bünyesinde faaliyet gösteren bu güzide takımımız bir türlü sonuca gidemiyor? Sivil yönetime devredilen ve 1960 yılında kurulup şanlı bir maziye sahip olan bu Batmanla sembolleşmiş bu ekibin artık sivil yönetimden alınıp gerçek yuvası olan TPAO Bünyesine dönmesinin zamanının geldiğine inanıyorum.

Tüm Batmanlı sporseverlerin yegâne isteği Petrolsporumuzun artık yuvasına dönmesini istemekte ve bu isteklerinin bir an evvel gerçekleştirilmesidir.

Bu konuda gerek TPAO Genel Müdürü Melihhan Bilgin ve gerekse de TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir’in konuya gereken hassasiyeti göstermesi ve bir bakıma bu kurmuşumuzun evladı olan Petrolsporun bünyelerine alınması konusunda gereken hassasiyeti ortaya koyma özverisinde bulunmalarıdır.

Bunun gerçekleşmesi halinde Petrolsporumuzun geçmişteki başarısızlıkları unutturacaklarına ve yıllardır sporseverin duydukları büyük üzüntüleri sevince ve de mutluluğa dönüştüreceklerine içtenlikle inanıyorum.

Ben gerek sayın Genel Müdürümüz ve bölge müdürümüzün bu konuda gereken duyarlılığı göstermeklerine ve en kısa zamanda bu isteğimiz için gereken müjdeyi vereceklerine inanıyorum.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.