Hoşgeldiniz  

HERKES HALİNDEN MEMNUN GALİBA 

Halit BEYTÜT | 05 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir zaman dilimini yaşıyoruz ki vatandaş artık sadece yarını düşünecek durumu getirildi.

Artan hayat koşulları, zam furyaları, ekonomik zorluklar galiba herksin umurunda değilmiş gibi bir tavır takınılıyor.

Vergilerle bunalan, zamlarla artık geçinemez duruma gelen, zor koşullar altında inim inim inleyen vatandaş her ne hikmetse böylesi sıkıntılı bir dönemden kesinlikle şikayetçi olmamaktadır.

Her demde zorluklarla gazetelerini çıkardığını söyleyen meslektaşlarımın hiç birinin bu güne kadar artan zor hayat koşullarından şikayetçi olmadığın tanık olmadım

Bu da demek oluyor ki her kes halinden memnun ve raht bir yaşam sürdüğüne inanıyorlardır. Vatandaş kendi etti kendisi buldu demek geliyor içimden tek başına iktidara getirdiği bu günkü iktidarın vatandaşı nedenle zor hayat koşulları arasına soktuğuna rağmen hala şikayet edenin olmaması gerçekten son derece ilginç geliyor.

Zorluklarla savaşan geçimini bile yapamayacak duruma gelen vatandaşların bu günkü iktidardan hala şikayetçi olmaması ad gerçekten son derece büyük bir işkencedir.

Ben son derece güç koşullara rağmen benim zatı muhterem meslektaşlarımın sanki hallerinden memnunlarmış gibi bir sessizliğe bürünmelerini de hayretler içinde izliyorum.

Benim ideoloji insancıl yönüm vatandaşımızın böylesi bir zor dönem yaşamasından kesinlikle el vermeyen bir zihniyet taşımaktayım.

Benim vatandaşım aç ve işsizliktin kıvranıyorsa ve bu gerçeklik ortada iken kimsenin bundan söz etmesini büyük hayretler içinde izlemekteyim.

Gıda ürünlerinden giyim ürünlerine tabiri caizse iğneden ipliğe zamları vatandaşın sırtına yükleyen bu hükümeti daha ne zamana kadar savunacağız ve daha ne zamana kadar iktidarda tutacağız doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak ediyorum.

2002 yılında ülke vatandaşının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye getireceklerini söyleyip iktidara gelen AK parti iktidarın vatandaşı ne kadar refah düzeyi sağladıklarını artık büyük bir üzüntüyle görmekteyiz.

Bu nedenle ben başlığımda da belirttiğim gibi herkes ya halinden memnun ya da bu zamlar ve bu zor yaşam koşullarından memnun olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalmışız demek oluyor.

Böylesi bir yaşamı bizlere reva görenlerin ömrünün son derce kısıtlı olduğunu belirtiyor, gelecek günlerde bu sistemin de ülkemin üzerinden kalkacağı inancını taşıyorum.

242 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.