Hoşgeldiniz  

HEYECAN DORUKTA…

Halit BEYTÜT | 27 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mitingler, söz düelloları, siyasetçilerin birbirlerine çamur at izi kalsın misal il söylemler artık geride kaldı ve artık siyasetçiler dediklerini dedi.

Şimdi söz milletindir 31 Mart günü yani pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerin havası ve heyecanı artık tüm ülkeyi olduğu gibi ilimizi de sarmış bulunmaktadır.

Hiçbir yerel seçimin bu denli spekülasyonlara Bu denli siyasi polemiğinden olduğuna kesinlikle tanık olmadık.

Bu yüzden vatandaşlar olarak Pazar günü yapılacak seçimin bir an evvel sonuçlanması artık vatandaşlar olarak rahat bir nefes almanın neden olacağına inanıyorum.

Batmanda Pazar günü yapılacak seçim için adaylar tüm hazırlıklarını tamamlamış v seçim gününü beklemeye koyulmuşlardır.

Bizler batmanlılar olarak seçmen hiç bir kısır döngüye mahal verilmeksizin sonuçlanması beklentisi içindeyiz.

Bu nedenle tüm vatandaşlar olarak tek isteğimiz seçimden kazançlı çıkacak olanın sadece batmanın beklediği hizmetler yoğunlaşması beklenmektedir.

Batman hizmet yönünde çok zaman kaybını yaşamış bir ildir. Bunun doğal sonucu olarak ta vatandaşlar illerinin batılı şehirler statüsünü ulaşmasını beklemektedir. Bu hizmeti de kesinlikle belediyenin üstleneceği gün gibi aşikârdır.

Bunun yanı sıra seçimden başarı ile çıkıp Batman belediye başkanlığını kazananın her şeyden önce parti rozetini çıkarıp tüm batman halkının belediye başkanı olduğun kanıtlaması gerekmektedir.

Partizanlık yapıp sadece kendi yandaşlarına gereken kolaylığı gösterme gibi bir düşüncenin içinde olanların belediye başkanlığının hiç ama hiçbir anlamının kalmayacağını da burada özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Bu ülkede her gün siyasetçilerin üslup ve söylemleri ne yazıktır ki son derece talihsiz bir olaydır ama bunu meşru görenler ve buna hak verenlerinde olduğunu görmek gerçekten büyük bir utanç vesilesidir.

Ülke insanın böylesine kutuplaşmasına ve böylesine ayrıştırılmasına neden olanların sevinci sanırım kursaklarında kalacak ve bu asil millet hiç bir zaman siyasetçilerin söylemleriyle birbirlerine bakmayacaklardır.

İlimizdeki seçimin diğer tüm illere örnek teşkil etmesini diliyor tekrar tekrar seçimin galibinin Batman olmasını temenni ediyorum. Batman yıllardır ihmal edilen bir ildir. Buna rağmen batmana günü birlik gelip batmana dünyanın yatırımını verdiklerini söyleyenlerin bizleri nasıl uyuttuklarını d görmezden gelmeyeceğimizin bilinmesini isterim.

31 Mart seçimlerinin başta ülkemize ve ilimize hayırlara vesile olmasını diler seçimin huzurlu bir ortamda gerçekleşmesini diliyorum.

341 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.