Hoşgeldiniz  

HİBE DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI

admin | 10 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İŞKUR kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere yönelik 2020 yılı/2. dönemine ait hibe proje başvuruları 8 Haziran 2020 tarihi itibari ile başlattı.

İş-Kur İl Müdürü Besim Eviz “Engelli ve Eski Hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir. Başvurular 17 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek olup proje sunmak isteyenlerin www.iskur.gov.tr adresindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre projelerini hazırlayarak il müdürlüğümüze belirtilen tarihe kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

Eviz, Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyonca, kendi işini kurmak isteyen ve en az yüzde 40 oranında engelli raporu olan kişilere, 5 bin TL Kuruluş İşlemleri Desteği, 15 bin TL İşletme Gideri Desteği (su, elektrik, ısıtma ve iletişim giderleri), 45 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplam 65 bin TL, Eski Hükümlülere yönelik ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar destek verileceğini belirtti.

Desteklenecek projeler;

1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,

4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,

5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.

6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler

78 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.