Hoşgeldiniz  

HIFZISSIHHA KURULU TOPLANDI

admin | 15 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından Covid-19 Pandemisi ile mücadelede alınacak yeni tedbirlere ilişkin açıkladığı 2 haftalık kısmi kapanma kararı sonrası İçişleri Bakanlığınca yayınlanan ‘Kısmi Kapanma Genelgesi’ doğrultusunda Vali Hulusi Şahin başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şahin, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan Kısmi Kapanma Genelgesi doğrultusunda alınacak tedbirlerin eksiksiz bir şekilde uygulanması için ilgili kurumların sıkı bir şekilde denetim yapmasını, kural ve tedbirlere uymayanlar hakkında cezai müeyyidelerin taviz verilmeksizin uygulanmasını istedi.
Konuşmasında vatandaşlarımıza seslenen Vali Şahin “ Ramazan Bayramına ülke olarak daha huzurlu ve sağlıklı girmek için toplu iftar ve davetlerden kaçınalım. Kimseyi davet etmeyelim, gelen davetlere de icabet etmeyelim. Ayrıca maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım” diye konuştu.

Konuşmanın ardından İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, Covid-19 salgını ile ilgili ilimizdeki; vaka durumları, test sayıları ve sonuçları ile filyasyon çalışmalarına ilişkin kurula bilgilendirmelerde bulundu.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Vali Yardımcısı vekili ve Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak,  Belediye Başkan Yardımcıları, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık birim başkanları katıldı.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.