Hoşgeldiniz  

HÜDA PAR TARLADA ÇALIŞAN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

admin | 01 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HÜDA PAR TARLADA ÇALIŞAN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz ve beraberindeki heyet, tarlada çalışan çiftçileri ziyaret ederek sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkarak tarlanın yolunu tutan çiftçilerle tek tek ilgilenen Durmaz, güneşin altında alın teri dökerek helal kazanç için çalışan çiftçilerin bu davranışının takdir edilmesi gerektiğini belirtti.

Ziyarette çiftçiler Durmaz ve beraberindeki heyete sıkıntı ve taleplerini ileterek, çözüm için yetkililerin gerekli adımları atmalarını istedi.

Çiftçilerin karşılaştıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Durmaz, gerekli notları alarak sorunların çözümü için üzerlerine düşeni yerine getireceklerini ifade etti.

“BU SENE İSTENİLEN VE BEKLENİLEN YAĞMURLAR YAĞMADI”

Çiftçilere yönelik başlatılan ziyaret programıyla ilgili bilgilere aktaran Durmaz, “Merkez İlçe Teşkilatı olarak, tarlalarda çalışan vatandaşlarımızı ziyaret etmeye yönelik bir program başlattık. Birçok çiftçiyi ziyaret ettik, onlarla bir araya geldik. Talep ve sorunlarını dinledik. Malum bu sene kuraklık sorunu mevcuttur, maalesef ki bu sene istenilen ve beklenilen yağmurlar yağmadı. Bu da çiftçilik yapan vatandaşlarımızın verim kaybı yaşamasına ve mağdur olmasına sebebiyet verdi. Yetkililer, çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli olanakları hazır hale getirmelidirler.” şeklinde konuştu.

“MAZOT FİYATI HER GÜN ARTIYOR, GÜBRE FİYATLARI HER AY YÜKSELİYOR”

Yaşanılan sıkıntıların çiftçileri düşündürttüğünü vurgulayan Durmaz, “Son dönemlerde masrafların ve giderlerin artışı, çiftçileri derin derin düşündürtüyor. Çiftçilerimiz ürünlerini zarar etmeden satmak istiyorlar. Ülkede ekonomik anlamda zaten ciddi bir sıkıntı var. Bu sıkıntılardan en fazla etkilenen kesimlerin başında geldiklerini ifade ediyorlar. Bu anlamda zor durumdadırlar. Mazot fiyatı her gün artıyor, gübre fiyatları her ay yükseliyor, elektrik fiyatları çok yüksek, sulama kanalları ya yok ya da sayıları çok az… Bunlar ziyaret ettiğimiz çiftçilerin en fazla dile getirdiği sıkıntıların başında geliyor.” ifadelerini kullandı.

“BİZLER ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Parti olarak çiftçilerin sorunlarını gündeme getirmeye ve yanlarında bulunmaya devam edeceklerini belirten Durmaz, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bizler de çiftçi kardeşlerimizin bu sorunlarının ve taleplerinin kamuoyuna duyurulması ve çözüm adına gerekli girişimlerde bulunulması için üzerimize düşeni yapacağız. Bizler çiftçilerimizin yanındayız. Onların taleplerinin karşılanması gerektiğine inanıyoruz. O yüzden bu sene yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesi için hibe ve desteklerin onlara verilmesi gerekir.”

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.