Hoşgeldiniz  

HÜDA PAR’DAN İNŞAAT İŞÇİLERİNE ZİYARET

admin | 17 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, döviz kurunun yükselmesiyle beraber temel ihtiyaçlarda fiyatların yüzde yüz zamlanmasıyla zor bir süreçten geçen dar gelirli vatandaşların unutulmaması gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve beraberindeki heyet, Batman’da inşaat sektöründe çalışan inşaat işçilerini ziyaret etti.

Ziyarette Durmaz, inşaatlarda çalışan işçileri ziyaret ederek yaşanan zor süreçte parti olarak işçi ve emekçilerin ve dar gelirlilerin yanında bulunduklarını söyledi.

Ziyaretlerinden dolayı HÜDA PAR heyetine teşekkür eden inşaat işçileri, malzeme fiyatlarının yüzde yüzden fazla pahalanmasından dolayı inşaat işlerinin durma noktasına geldiğini ifade ettiler.

“İNŞAATLARDA ÇALIŞAN İŞÇİ VE EMEKÇİLERİMİZİ UNUTMADIK”

Toplumun farklı kesimlerine yönelik ziyaretler yaptıklarını belirten Durmaz, “HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Teşkilatı olarak toplumun farklı kesimlerine yönelik ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Malum bir pandemi süreci yaşadık, yaşıyoruz. Bu süreçten esnaflar, işverenler, girişimciler ve bir bütün olarak da tüm toplum olumsuz anlamda etkilendi. Bizler etkilenen kesimleri unutmadık, sürekli sahada bulunarak yanlarında bulunduk. Her fırsatta topluma karşılıksız hizmet yapmanın önemini belirterek ve bunun gereğini sahaya yansıtarak yüklenmiş olduğumuz misyonun gereğini yerine getirdik. Batman merkezde fark gözetmeksizin esnaflara, çiftçilere, üreticilere, sanayicilere, işçi ve emekçilere giderek onların yanlarında olduğumuzu, sorun ve sıkıntılarının çözümü için üzerimize düşeni yerine getireceğimizi söyledik. Bu programlar doğrultusunda, sabahın erken saatlerinde kalkarak inşaatlarda çalışan işçi ve emekçilerimizi de unutmadık. Onları çalıştıkları inşaatlarda ziyaret ettik.” şeklinde konuştu.

“BU ZOR DÖNEMDE DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR UNUTULMAMALIDIR”

İnşaat sektörünün malzeme fiyatlarının yükselmesinden dolayı olumsuz etkilendiğini dile getiren Durmaz, “Malzeme fiyatlarının yükselmesiyle birlikte, gelişmelerden olumsuz etkilenen bir sektör de inşaat sektörü oldu. Demir, çimento, beton, kapı, pencere, fayans, boya başta olmak üzere inşaat sektöründe kullanılan malzemelerin fiyatlarında yüzde yüzden fazla zamlar oldu. Böyle olunca doğal olarak inşaat sektöründe bir duraklama yaşandı. Bundan da en fazla etkilenenlerin başında evlerine ekmek götürme derdinde ve hedefinde olan inşaat işçileri oldu. Şuanda inşaatta işçileri iş bulmakta, iş tutmakta zorluk yaşıyorlar. Onları ziyaret edip kendilerini dinlediğimizde zor durumda olduklarını, geçim konusunda zorlandıklarını gördük. Öyle ki bundan sonra daha fazla zorlanacaklar. Bu kesimler için yetkililer bir çare düşünmelidir. Zamlardan dolayı hayat pahalılığının arttığı, alım gücünün çok düştüğü bu zor dönemde dar gelirli vatandaşlar unutulmamalıdırlar.” ifadelerini kullandı.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.