Hoşgeldiniz  

HÜDA PAR’DAN ‘KİTAP OKUMA’ RAPORU

admin | 08 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı, kitap okumanın artırılmasına yönelik başlatmış oldukları “Kitap Okumaya Yönelik Farkındalık Oluşturma” projesinin raporu açıkladı.

Parti binasında raporu kamuoyuyla paylaşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, kitaba yönlendirmek, terk edilen okuma alışkanlığını yeniden kazandırmak ve özellikle Batman’daki okuma oranlarını artırmak için yetkililere çağrıda bulundu.

“OKUMAK AKIL VE ZEKÂ SEVİYESİNİ YÜKSELTİR”

Yaptıkları çalışmalarda toplumun okumaya az zaman ayırdığını tespit ettiklerini vurgulayan Durmaz, “Bu konuda, birçok bahane öne sürebilir ve onların arkasına sığınabiliriz. Ancak okumamak için öne sürülecek hiçbir bahanenin geçerliliği yoktur. Ruhen ve bedenen hazırlık isteyen bir iş olan okuma, yüce Rabbimizin emridir. Rabbimizin emrini yerine getirmek, kendimizi tanımak ve hayatı anlamak için okumalıyız. Okumayla toplumsal hâkimiyeti elde eden medeniyetleri daha yakından tanımak için okumalıyız.” diye konuştu.

“KİTABA İLGİYİ ARTIRACAK ÇALIŞMALARA İMZA ATILMALIDIR”

Batman’da kitap okumayı artıracak adımların atılması gerektiğini söyleyen Durmaz, “İlimizdeki bilinçli ve hassasiyet sahibi kişi ve kurumlar, okumaya teşvik için okumanın yararlarına dikkat çekerek toplumun kitaba ilgisini artıracak çalışmalara imza atmalı ve açık alanlarda kitap okuma etkinlikleri düzenlemelidir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayından geçip okullarda öğrencilere tavsiye edilen kitapların değerlerimize aykırı olmaması gerekmektedir. Yetkili ve ilgili kurumlar, bu konu ile alakalı tavsiye edilecek kitapları çok iyi seçmelidir.” dedi.

“OKUMA İLE İLGİLİ PLANLARIMIZ OLMALI”

Durmaz, son olarak şunları kaydetti: “Son olarak, kitap okumaya yönelik farkındalık oluşturma projemiz sonucunda kamuoyuyla paylaştığımız bu raporumuzun, okuma oranları açısından ilimiz başta olmak üzere tüm toplumumuz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını dileriz”

278 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.