Hoşgeldiniz  

HÜRMÜZ BOĞAZI VE KÖRFEZ SAVAŞI

Muharrem BİTEN | 27 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

ABD savaş gemisi körfeze yerleşti. Arkasında Suudi Arabistan ‘ve körfez ülkelilerinin ekseriyeti var.  İran kendine Rusya ve Çin devletlerinin müttefik olmasını çok istiyor.

Ama hem Çin, hem Rusya çok geliştirilmiş uranyuma sahip Iran in bu gün desteklediklerinde ileriki bir zamanda da onlar için tehlike olmayacağı garantisi yok.

Dolayısıyla arka çıkmayacaklar.

Bir kaç basit söylem dışında destek olmayacaklar.  Körfezde sıcak bir savaş hiç kimse istemez. Geliştirilmiş uranyumun Iran in elinde olması dünya için büyük bir tehdit olarak afisi yapılarak bu tesislere saldırı yapılacaktır.

ABD öncelikle siber saldırılar ile virüs programları ve hacker programcıları ile bu tesislere saldıracaklardır. Eğer ana makinalara zarar verirlerse sıcak bir savaş çıkmadan amaca yönelik heard belirleneceklerdir.

SİBER silahlarla saldırı gerçekleşmezse İran’a sıcak savaş açılarak tesisleri yok edilecektir.

Dünya kimyasal silahlarla sayılı devletlerin elinde olmasını istiyor. Iran gibi her zaman teröre destek verebilecek ülkelerde uranyum zenginleştirmesine müsaade edilmeyecektir.

Bu körfez ülkelerinin de isine gelmez.

Körfezde güçlenmiş bir Iran tüm körfez ülkeleri için her zaman tehlikedir.   Dini bir terör faaliyetine dönüştürmek, size geleceğin iyi olamayacağının, savaş, Kan, gözyaşı ve çok fazla ölüm getirir.

Dünyaya ve uluslararası anlaşmalara dönüş yapmayacak gibi görünüyor. Çok ölümlere imza attı. Kendi içinde muhalefeti bitirdi. Kürtleri darağacında her Allah’ın günü sallandırıyor. Küfür devam eder zulüm ASLA.

İşte İran yaptıklarının bedelini ödeme zamanına yaklaşıyor. Tüm bunlara rağmen umudumuz uluslararası normlara göre insan haklarına ve medeniyetin şartlarına dönüş yapmaları için umut beklemekten geçer.

Yoksa bedelini orta doğuda bir daha barıştan bahsedemeyeceğiz.

326 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.