Hoşgeldiniz  

HÜRRİYET SAĞLIK KOMPLEKSİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

admin | 02 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman il merkezi Hürriyet Mahallesinde yapımına başlanmış olan Hürriyet Sağlık Kompleksi tamamlandı.

Semt polikliniği, Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinden oluşan Hürriyet Sağlık Kompleksi son teknoloji cihazlar ile donatılmış olup, halkımıza hizmet vermeye başladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Batman il merkezi Hürriyet Mahallesinde bulunan Hürriyet Semt Kompleksini tamamlamış bulunmaktayız. Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Polikliniğinden oluşan Hürriyet Sağlık Kompleksi son teknoloji tıbbı cihazlar ile donatılmıştır. Batman Bölge Devlet Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yoğun olan mevcut hasta yükünü azaltmak, sağlık hizmetine erişimi kolaylaştırmak amacı ile yapılmış olan Hürriyet Semt Polikliniği 11 branş ve 14 poliklinikten oluşmaktadır. Dahiliye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Psikiyatri, Göğüs Sağlığı ve Hastalıkları, Kardiyoloji, Üroloji, Göz Hastalıklar, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz Polikliniği ile Radyoloji ve Ultrason Odaları bulunmaktadır. Semt Polikliniğinde hizmet verecek olan birimlerde bulunan Dijital Röntgen Cihazı, Ultrasonografi, Ekokardiyografi, NST, Solunum Fonksiyon Testi, Üroflowmetri, KBB endovizyon sistemi, Biyomikroskop, otorefraktometre, tonometre ile Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı tıbbı cihaz donanımları son teknoloji ile donatılmıştır.

HÜRRİYET SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ

Sağlıklı Hayat Merkezi sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kurulan çok amaçlı yapılardır. Merkezimizde beslenme danışmanlığı, psikososyal danışmanlık, fiziksel aktivite, ağız ve diş sağlığı, enjeksiyon ve pansuman hizmetleri, kadın ve üreme sağlığı, öğrenci sağlığı, kanser erken teşhis ve tarama, sigara bırakma danışmanlığı, enfeksiyon hastalıklarının kontrolü, sağlık danışmanlığı, mamografi, diyetisyen ve çocuk gelişimine yönelik hizmetler, bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetimi ve risk faktörleriyle mücadele ile ilgili hizmetler sunulacaktır. Sağlıklı Hayat Merkezine vatandaşlar doğrudan başvuru yapabilecekleri gibi aile hekimlikleri aracılığıyla da başvuruda bulunabilecekler. Aldıkları hizmete karşılık herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. 08.00-17.00 saatleri arasında açık olacak olan Merkezimizde Doktor, Laboratuvar teknisyeni, Psikolog, Diyetisyen, Çocuk Gelişimci, Sosyal Çalışmacı, Röntgen Teknisyeni, Hemşire ve Ebe görev yapacaktır.

HÜRRİYET AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Aile Sağlığı merkezimizde 1. Basamak koruyucu sağlık hizmetlerinin tamamı verilecek olup, 5 aile hekimi ve 5 aile sağlığı çalışanı ile hizmet verilecektir. Sağlıklı Hayat Merkezlerinde sunulan hizmetler ile birinci basamakta sunulan koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Hürriyet Mahallesi. 429 Sok No:5A adresinde bulunan Hürriyet Sağlık Kompleksinin Semt sakinlerine ve Batman halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

172 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.