Hoşgeldiniz  

HUZUR KALMADI…

Halit BEYTÜT | 28 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Nereden baksak bakalım, yukarıdan baksak, aşağıdan baksak nereden baksak ülkede işler iyi gitmiyor. Neyi tutsak elimizde kalıyor.

Ülkeye sertlik politikası hâkim. İnsanlar gerginlik içinde.

Birde korona virüs belası çıkınca, yaralarımızın üzerine tuz, biber ekildi, canımız iyice yandı.

Bir de Türkiye’de yoksulluk sorunu kalmadı, her bir vatandaşımızın hayat kalitesini yükselttik, gibisinden laflarla hikayeler anlatıyorlar.

Kendileri inanıyor mu acaba bu masallara?

İş yerleri, dükkânlar kapalı…

Esnaf da yanlarında çalışan işçilerde umutsuzca yardım bekliyor. Çaresiz insanlar emekliyim, işsizim, aç yatıyorum imdat diye feryat ediyor da sağır sultanlar duyumsamazlıktan geliyorlar.

İşler iyice sarpa sarmış durumda…

En hayati konu olan aşıda bile ihmal sonucu sorunlar yaşanan bir ülkede başarıdan bahsedilebilir mi? Başarı söz konusu değildir ama onlar son 18 yılda cumhuriyet tarihinin en başarılı 18 yılını yaşattık diyebiliyorlar.

Bu millet artık uyanmıştır, Milletin artık teprenebilecek hali bile kalmamış iktidarın attığı sözde şahlanıyoruz Sözde batıyoruz naralarını artık duymak bile istemiyor bilinsin artık.

İşsizler ordumuzun sayısı gittikçe katlanarak artıyor, emekli aldığı sadaka niteliğindeki maaşla yaşamının en acı günlerini yaşıyor, esnaf her geçen gün kepenklerini siftah bile yapamadan kapatmak durumunda kalıyor, açıklanan sözde yardım paketleri artık tüm özelliğini kaybetmiş durumda.

Hal böyle iken şahlanıyoruz dünya bizi kıskanıyor seklindeki haykırışlara millet gülüp geçiyor.

Böylesine bir çaresizliğe itilen ülke vatandaşları bunu kesinlikle hak etmiyor ama buna hala sessiz kalan ülkeyi yönetenler bunu umursamıyor ve bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Bir ülkenin olmazsa olmazı olan vatandaşlara böylesine acı vermenin ne denli büyük bir zulüm olduğunu hala anlamamazlıktan gelenlere bizler asla ve asla ülkeyi yönetenlere alkış tutamayız olsa olsa onlara bu ülkenin insanlarına hayatları boyunca acı çektirenler olarak yad edeceğiz.

106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.