Hoşgeldiniz  

HUZUR VE GÜVENİN TEMİNATI BİR MÜDÜR… 

Halit BEYTÜT | 12 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllarca huzur ve güvene susamış bir ilin sakinleriydik; bir zamanlar özlemlerle beklediğimiz huzur ve güven ortamının oluşmasını yıllarca bekleyip durduk.

Aradan uzun yıllar geçti ve geçmişte yaşanan tedirginlikler yavaş yavaş azalmaya başladı ve ilimize gelen aklıselim güvenlikle görevli sorumlularımızın büyük katkıları sayesinde ilimiz geçmişe nazaran şimdilik daha da iyi günlere doğru gidiyor.

Ne yazıktır ki huzur ortamına erişen ve bu yönde bayağı bir nebzecik olsun rahatlayan ilimizde bu kez başka huzursuzluklar oluşmaya başladı.

Bunların başında da insanlarımızı zehirleyerek para kazanmayı yeğleyen kanı bozukların sayesinde uyuşturucu illetine kapılan gençlerimiz de olmaya başladı.

Bununla da kalmayan özellikle korona süresinde hırsızlık olayları da katlanarak artmaya başlayınca bu kez geçmişteki korkuların yerini bu kez de zehir tacirlerinin çocuklarımıza musallatı olmaya başlayan korkusu türedi.

İşte tam da bu süreç içinde ilimize atanan bir emniyet müdürümüz bu kanamaya başlayan yaraya parmak bastı ve üstesinden gelebilmenin mücadelesini vermeye başladı bu müdürümüzün adı KÖROĞLU KIRAÇ’tı.

İlimize atandığı günden bu yana uyuşturucu çeteleriyle amansız bir mücadeleyi girişip onlara meydanın boş olmadığın gösterdi.

Sadece uyuşturucu çeteleriyle değil uyuşturucuya alışan gençlerimizi de kurtarabilme adına gereken özverili çalışmayı da ihmal etmedi.

Kıraç müdürümüz ayrıca eğitime verdiği büyük değeri de uzaktan eğitimde tableti olmayan birçok öğrenciye de tablet yardımında bulunmayı da ihmal etmedi.

Yıllardır beklenen bir ast düzey yöneticisinin halka karşı ortaya koyduğu inanılmaz dayanışma gerek bizleri ve gerekse de Batmanlı tüm vatandaşlarımızı da içtenlikle sevindirmeye başladı.

Ben bulunduğum ve görev aldığım nerde olursa olsun orda yaşayan insanların huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürmelerine olanak sağlamak adına üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmam diyen Köroğlu Kıraç ilimizde artık son derece tanınan ve yardım severliği.

Çalışkanlığı ve de insani tutum ve davranışlarıyla da temayüz etmiş ve halkımızın gönlünde taht kurmuş bulunmaktadır.

Cumartesi günü Ercan Atay başkanlığındaki Batman Çalışan Gazeteciler derneğince düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılma inceliğini gösteren Emniyet müdürümüz Köroğlu Kıraç burada da ilimizin güvenlik konusunda geldiği noktayı en ince detaylarıyla anlatıp bizleri bir kez daha rahatlatmayı başarmıştır.

Kendisine bu konuda ortala koyduğu inanılmaz performans için tüm basın mensubu arkadaşlarımız adına bir kez daha teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

İYİ Kİ VARSIN MÜDÜRÜM VE İYİ Kİ DE BATMANA ATANMIŞSIN BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLER…

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.