Hoşgeldiniz  

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İFTAR

admin | 08 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi, tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik iftar programı düzenledi.
MÜSİAD’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde birçok ihtiyaç sahibi ve kimsesiz çocuk ile engelliyi bir araya getirdi. Mehmet Emin Terece Cami İmam Hatibi Hivzullah Kavak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, iftar öncesi Batman İl Müftü Yardımcısı Ahmet Duran tarafından dua yapıldı. Açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Faruk Özbek, her sene kimsesiz çocuk ve engellilere yönelik iftar programı düzenlediklerini belirtti.
İftar programına; Vali Hulusi Şahin, kamu kurum yöneticileri, MÜSİAD Batman Şube Başkanı Alaaddin İraz, iş adamları, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda kısa bir konuşma yapan Vali Şahin, Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu ifade ederek, “Ramazan ayı, kardeşlik duygularımızın pekiştiği bir aydır. Mübarek Ramazan ayında dargınlar barışır, insanlar ekmeklerini paylaşır ve dostluklar pekişir. Mutluluk ayıdır ve sonu da bayramdır. Rahmet ayının gereği olarak, insanlar ileriye daha umutla bakarlar. Bu tür etkinlikler, bu duyguları yaşamamıza vesile olur ve kardeşliğimizi pekiştirir” diye konuştu.
“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SOFRALARIMIZI AÇALIM”
İftar programlarında daha çok ihtiyaç sahiplerinin ağırlanması gerektiğinin altını çizen Vali Şahin, “İftar programlarında birbirimizi ağırlamayalım. Mümkünse ihtiyaç sahiplerine, komşularımıza ve öğrencilere sofralarımızı açalım ki, Ramazan anlamını bulsun” dedi. Konuşmasının sonunda programın düzenlenmesi nedeni ile MÜSİAD Batman Şubesi yönetimine teşekkür eden Vali Şahin, Ramazan ayının sevgi, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temennisinde bulundu.

277 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.