Hoşgeldiniz  

İKİ ARADA BİR DEREDE KALDIK…

Halit BEYTÜT | 13 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İnanacağımız, güvenebileceğimiz, umut bağlayabileceğimiz kimse kalmadı benim cennet misali güzel ülkemde.

İktidar ülkeyi güllük gülistanlık gösterirken, muhalefet felaket tellallığı yapmakta. Vatandaş eli kolu bağlı çaresizlik girdabında boğuşup duruyor da ne iktidar nede muhalefet ülkenin durumu ile ilgili bir mesai bile harcama gereğini duymuyor.

Bunda ezilen ve her geçen gün mağduriyet uğrayan ülke insanına menfi yönden yansımaktadır.

Ezilen ekonomik açıdan büsbütün perişan olan mille artık kendilerini bu olumsuzluktan kurtarabilecek bir liderin hayaliyle yaşam mücadelesini veriyor.

Bu yüzdendir ki millet artık güvenebileceği, bel bağlayabileceği gerçek manada bir siyasetçiyi arar hale getirilmiştir.

Öylesine bir dönem yaşıyoruz ki, kimseni artık dayanacak gücü kalmamış ülke vatandaşı bir ekmeğe bile muhtaç hale getirilmiş ve umutlarını hayallerini büsbütün yitirmiş bulunmaktadır.

Bizleri oylarıyla bin bir vaatleri sıralayarak makamlara getirdiğimiz siyasetçilerin umurunda değil vatandasın içine düştüğü bu perişanlık

TV Ana haberlerinde sadece ağız dalaşmalarını istemeyerek izlediğimiz siyasetçiler sadece birbirlerinin kirli çamaşırlarını ortaya atmanım mücadelesini vermekte ülkenin yığınla sorunlarına değinme gereğini bile duymamaktalar.

Esnaf perişan, işsizlik katlanarak artmakta, işçi memur, emekli, üniversiteyi bitirip artık ayakları üstünde durmayı bekleyen binlerce gencimiz, bu umutsuzluğun verdiği karamsarlıklarla yaşam mücadelesini vermeye çalışıyorlar.

Ne olacak bu ülkenin hali ne olacak artık evine bir ekmek bile götüremeyip hayatına son vermek isteyen bu insanların hali? Böylesine bir çıkmaza sürüklenen milyonlarca insanın imdadını hala duymazlıktan gelip yine ahkâm kesmeye mi devam edeceksiniz?

Bu ülke bunu hak etmiyor bu ülkenin insanlarına reva gördüğünüz bu umursamaz tavrınıza yine devam edecekmişsiniz? Ülkemin insanının umutlarını boşa çıkarmayı, hayallerini yıkmayı kendinizce bir marifet mi sanıyorsunuz?

Artık bıçak kemiğe dayanmış, dayanacak gücü kalmadı bu milletin ya adam gibi asli göreviniz olan ülkenin sorunlarını çözmeye meyillerinsiniz ya da biz bu isi beceremedik deyip adam gibi milletin teveccühüne bas vurma gereğini duyarsınız.

Bu ülkenin insanına düştüğü bu çaresizlikten kurtarma seferberliğini başlatıp, bu aziz millete rahat bir nefes aldırın yada gerçek manadaki siyasetçinin erdemlilik yapıp bu sahneden çekilme gergini duyup millete gitmeyi seçi ki bu ülkeyi yönetebilecek adam gibi adamlara devrediniz…

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.