Hoşgeldiniz  

İKİNCİ BAHARI YAŞAMAK İSTEYEN BİZİM EMEKLİLERİMİZ…

Halit BEYTÜT | 27 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Uzun yıllar çalışıp emekliye ayrılan yani ikinci baharı yaşamayı hak edenlerin bu özlemi gerçekleşmeyince insan gerçekten üzüntü duyuyor.

Bizim ülkemizin emekliler ne yazıktır ki ikinci baharı yaşamak değil ikinci baharlarında üzülerek ifade etmek isterim ki acıyı yoksulluğu ve de ekonomik sıkıntılar arasında kalan ömürlerini tamamlamaya çalışıyorlar Ülkemizdeki emekliler gerçekten mutsuz v de umutsuz.

Avrupa emeklilerine bakıldığında onlar gerçek manada ikinci baharlarını yaşayıp kalan ömürlerinin en güzel yıllarını yaşamanın hazzını yaşıyorlar Avrupalı emeklenin ekonomik sıkıntısı yok, Avrupalı emeklinin tatil özlemi yok, Avrupalı emeklinin umutsuzluğu da yok.

Bizim emeklilerimize bakıldığında ise sadaka niteliğindeki maaşlarıyla aybaşını zar zor getirmekte, ikinci baharlarını yaşayamamanın ezikliği içinde kıvranıp durmakta, 6 aydan 6 aya verilen sadaka niteliğindeki zamlarla iktifa etmekte, emeklimizin tatile gitmesi şöyle dursun evinden 2 kilometre gitmeye bile mecali yok, yani ekonomik açısından hareket etmeme gibi bir hastalığa yakalanmıştır.

Avrupalı emekli aldı maaşla bizim ülkemizde 1 ay rahatça tatil yapabilme olanağını bulurken benim gariban emekli tatili hayal bile edememektedir.

Bu yüzden bizim emekliler gerçek manada eziklik içinde çor yaşam koşulları altında sefil bir yaşam sürmeye mahkum edilmişlerdir.

Bu yüzden benim 13 milyona varan emeklim mutsuz v de umutsuz.

İkinci baharı yaşayacağız diye emekli olanlarımızın bu günkü içler acısı halini ördükçe bir zamanların enerjik ve topluma yararlı çalışmalar yapan bu insanların düştükleri avı durumu gördükçe içimiz kan almaktadır ama zatı muhterem biz yönetenler in umurunda bile değiller.

Kendi ellerimizle verdiğimiz oylarla adam yerine koyduklarımızın bizleri adam yerine bile koymadıklarına tanık olmak bizler kahretmektedir.

Kendilerini fil karşılarındakini fare gören siyasi zihniyet aslında fareden de küçük oldukların bir bilseler.

Karnı tok sırtı pek olanların emekliyi düşünecek hallerinin olmadığını biz emekliler bu iktidar döneminde anladık. Yazıklar olsun demekten başka bir söz bulamıyoruz.

Milletin oylarıyla makam ve koltuk sahibi olanların milleti düşünmeme gibi bir hastalığa tutuymuş olmalarını da büyük bir ibretle izlemekteyiz.

Millet artık onlara oy verip ardam yerine koydukları için elimiz kırılsaydı da oy vermeseydik diyorlar haberiniz var mı ey gözleri paradan başka bir şey görmeyen sözde siyasetçiler.

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.