Hoşgeldiniz  

İKİNCİ BAHARINI YAŞAYAMAYANLAR

Halit BEYTÜT | 24 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde saylar 13 milyona yaklaşan emekli kesimimiz var.

Yıllarca çalıştıkları yerlerde ülkenin kalkınmasında büyük rol oynadıktan sonra emekliye ayrılıp ikinci baharlarını doyasıya yaşayacaklarının heyecanı içinde olan ancak bu heyecanı iç bir zaman yaşama imkanının bulamanın da üzüntüsü yaşamaktadırlar.

Her yıl kendilerine verilen sadaka niteliğindeki maaşlarla geçinme zorluğu çeken ve her seçim döneminde oylarının alabilmeleri için yere göğe sığdırılamayan bu kesime her nedense istediklerini elde ettikten sonra unutulup gitme gibi bir talihsizliğe uğramışlardır.

Avrupalı emekli aldığı maaşla üç ay gibi bir süre ile tatil yapma imkanını bulurken benim emeklim ne yazıktır ki eti bir tek kurban bayramında görmektedir.

Sağlıkta maşlarında kesilen hastane gidişlerinin bile artık dayanılmaz boyutlara ulaştığı bu skime her nedense yaşıyorken ölenler sınıfı reva görülmektedir.

Bu yüzden emekli ne yaparsa yapsın ne kadar hastalanırsa hastalansın maaşından esinti yapılacağı korkusuyla hastaneye gitmeye korkar hale gelmiştir.

Benim ülkemin emeklisi mutsuzdur.

Benim ülkemin emeklisi aybaşını getirememektedir. Benim ülkemin emeklisi hak etmediği bir haksızlıkla karşı karşıyadır.

3 milyona yaklaşan sayılarıyla hükümetleri devirebilecek bir çoğunluğu bu nedenle göz ardı etmek son derece insani ve mantıklı bir tutum ve davranış değildir benim emeklim artık sadaka niteliğindeki zamlarla avutulacak kadar bir haksızlığı kesinlikle hak etmemiştir.

Emeklisini düşünmeyen ancak kendirline zam söz konusu olunca para musluklarını sonun kadar açan bir zihniyetin esiri olmamalı benim emeklim.

Ülkemin emeklisi her türlü zorluklara v her türlü sıkıntılara rağmen seçim dönemlerinde vatandaşlık görevini yapmayı kendine ilke edinmiş kadar asil ruhludur. Ancak oylarını verdiği siyasetçiler tarafından unutulmak en çok üzmektedir onları. Bitsin artık emekliye karşı lan bu duyarsızlık , bitsin artık emekliye karşı takınılan tutum ve davranış ve değişsin artık emekliye zam söz konusu olduğunda enflasyonun rakamlarıyla oynama taktikleri.Dileğimiz ülkemizin kalkınması adına bir ömrü feda eden emeklilerimizin de artık sıkıntısız bir yaşama kavuşturulmalarıdır.

275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.