Hoşgeldiniz  

İL BAŞKANI ŞAHİN’DEN REKTÖR DEMİR’E ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

admin | 22 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyetle Batman Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İdris Demir’i makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, Eğitim İşleri Başkanı Muhsin Kanat ve İl Sekreteri Hamit Şimşek ile birlikte ziyarette bulunan Şahin, Rektör Demir’e yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Demir’de çalışmaları hakkında HÜDA PAR heyetine bilgiler verdi.

Ziyaretleri hakkında açıklamada bulunan HÜDA PAR İl Başkanı Şahin “Sayın Demir, bu kısa süre zarfında yaptığı çalışmalar hakkında bizleri bilgilendirdi ve Covid-19 salgınından dolayı yüz yüze eğitim yapılamıyorsa da farklı dallarda öğrenciler ile öğretim görevlilerini video konferanslar marifetiyle buluşturduğunu, böylece öğrencilerine katkı sunmaya çalıştığını belirtti. Atandığı ilk günden beri Üniversite ve öğrencilerine bir şeyler kazandırmak için koşuşturmalarına şahit olduğumuz hocamıza başarı dileklerimizi ilettik” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZİ ÜLKE ÇAPINDA ÜNİVERSİTELERİN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Birçok alanda olduğu gibi eğitimde de bölgeler arasındaki eşitsizliğin giderilmesini istediklerini belirten Şahin şöyle devam etti:

“Batman ve bölge öğrencilerinin daha seviyeli düzeyde ilim ve bilimle tanışmalarını, bu anlamda imkânlara kavuşmalarını temenni ettiğimizi, İdris hocanın örnekliğinde olduğu gibi ilim ve bilimi toplumsal değerlerimizle bütünleştirerek ülke ve dünya çapında üniversitelerin başında görmek istediğimizi belirttik.”

“GENÇLER İLİM VE BİLİMDE ARZU EDİLEN YERLERE GELMELİ”

HÜDA PAR olarak gençlerin ilim ve bilimde gelişmeleri ve arzu edilen yerlere gelmeleri için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Şahin, “Evlatlarımızın ilim ve bilim kurumlarının başında dünyaya müspet katkı sunmaları bizim ideallerimiz olup, iftihar vesilemiz olacaktır. İdris hocanın Batman Üniversitesine ciddi katkılarının olacağına inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.