Hoşgeldiniz  

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

admin | 13 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Valilik konferans salonunda yapılan toplantıya; Vali Hulusi Şahin’in yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, ilçe Kaymakamları, DSİ 10. Bölge Müdür Vekili, DSİ 16. Bölge Müdürü, Karayolları 9. Bölge Müdürü,  TEİAŞ 16. Bölge Müdürü, TPAO Bölge Müdür Vekili, İller Bankası Bölge Müdür Vekili, ilçe ve belde belediye başkanları, Batman Belediye Başkan yardımcısı,  kamu kurum müdürleri, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile basın mensupları katıldı.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında; bir önceki döneme ait yatırım projeleri değerlendirilerek, kurumlar arasında koordinasyonun sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı operasyona değinen Vali Şahin “Barış Pınarı Harekatı’nın Milletimize ve devletimize hayırlı olmasını, Kahraman ordumuzun mansur ve muzaffer olmasını Yüce Allah’tan diliyorum” dedi.

Daha sonra yatırımcı kuruluşların yatırım projeleri hakkında bilgi veren Vali Şahin, İlimizde 16 yatırımcı kuruluşa ait 275 adet proje bulunmaktadır, bu projelerin toplam tutarı 4 milyar 414 milyon 567 bin lira olup, 2019 yılı 4. dönem itibarıyla 1 milyar 766 milyon 879 bin lira harcama yapılmıştır, 2019 yılı için ayrılan 943 milyon 384 bin lira ödenekten, 486 milyon 611 bin lira harcama yapılmıştır. Projelerin nakdi gerçekleşme oranın % 45,11 fiziki gerçekleşme oranın ise % 43,92 olduğunu ifade etti.

Toplantının sonunda yatırım projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür eden Vali Şahin “2019 yılında uygulanan tasarruf tedbirlerine rağmen yatırımlar konusunda şehrimizde herhangi bir eksiklik hissedilmedi. Özellikle İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor hizmetleri ile diğer alanlarda çok başarılı hizmetler gerçekleştirdik” diye konuştu.

226 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.