Hoşgeldiniz  

İL PANDEMİ KURULU TOPLANDI

admin | 01 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığının Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadeleye yönelik son yayınlanan genelgesi doğrultusunda, Valimiz Hulusi Şahin’in başkanlığını yaptığı ‘İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ ve ‘İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’ aynı anda gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Yardımcısı Ramazan Fani, İl Emniyet Müdür Vekili İsmail Soyseven, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Sakin Boz, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık kuruluşu başkanları ile doktorlar katıldı.
Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı ve kamu düzeni üzerinde oluşturduğu risk faktörlerini yönetebilmek ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutabilmek amacıyla, İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde uygulanmak üzere kararlaştırılan yeni kısıtlama ve tedbir kararlarının ele alındığı toplantıda, ilimiz özelinde kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının uygulanmasına yönelik alınan ek tedbirlerin yanı sıra salgınla mücadelede hayatın her alanında uyulması gereken kurallar ve alınması gereken diğer önlemler değerlendirildi.

129 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.