Hoşgeldiniz  

“İLGİ VE ŞEFKATLERİ İLE KENDİMİZİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUZ”

admin | 26 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Bölge Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesinde yaklaşık 3 yıldır tedavi gören M. Sait Tunç haftada 3 gün diyalize giriyor.

Sait Tunç, Bölge Devlet Hastanesinden aldığı hizmete ilişkin “3 yıl önce mide ağrısı ile doktora müracaat ettim fakat yapılan tahliller sonucunda böbreklerimin iyi çalışmadığı ortaya çıktı. Başka merkezlere de başvurdum. Üç yıldır hafta 3 gün diyalize giriyorum. Burada çalışan tüm personelle bir aile gibi olduk. Neredeyse tüm sıkıntılarımızla ilgileniyorlar. Derdimizi bile onlarla paylaşıyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. İlgi ve şefkatleri bizim kendimizi daha iyi hissetmemize vesile oluyor. Ayrıca biz diyaliz hastalarının da beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor, özellikle tuz kullanımı kontrollü olmalıdır” dedi.

“TUZA DİKKAT!”

Nefroloj Uzmanı Dr. Zeki Kemeç böbrek hastalarında tuza dikkat çekerek “Böbrek yetersizliğinde vücuda alınan tuzun atımı azalır ve vücutta birikir. Fazla miktarda tuz tansiyonu yükseltir vücutta su birikmesine ve kalp yetersizliğine yol açar. Bu nedenle hastanın alması gereken günlük tuz miktarı belirlenmelidir ve hastalar da buna çok dikkat etmelidir. Kronik böbrek yetmezliği tedavi edilebilir bir hastalıktır” ifadelerini kullandı

255 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.