Hoşgeldiniz  

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

admin | 15 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Etkinlikleri Valilik bahçesinde yapılan ‘Çelenk Töreni’ ile başladı.

Valilik bahçesinde gerçekleşen Çelenk Törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Maarif Müfettişleri Koordinatörü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Valilik bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin bırakılmasıyla başlayan Çelenk Töreni, saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı eşliğinde göndere Bayrağın çekilmesiyle sona erdi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİĞİ HÜSEYİN ÖZAY İLKOKULUNDA DEVAM ETTİ

Valilik bahçesinde gerçekleşen çelenk töreninin ardından ilköğretim haftası etkinlikleri Hüseyin Özay ilkokulunda devam etti. Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’a iki minik öğrenci çiçek takdim ettiler.

Saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik Müdür Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti “Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, İlköğretim Haftanızı kutlar başarı ve sağlıkla dolu bir eğitim-öğretim yılı dilerim. Geçen hafta büyük bir heyecan ve mutlulukla yüz yüze eğitime başladık. Aynı heyecan ve mutlulukla bu hafta İlköğretim Haftasını kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

İlköğretim Haftasını kutlarken en büyük amacımız öğrencilerimizin yüz yüze eğitime sağlıklı bir şekilde devam etmeleri olacaktır. Bunun için toplumun bütün fertlerinin sorumluluk alması gerekiyor. Öğrencilerimizin yüzündeki bu mutluluğun sürekli devam etmesi için toplumun bütün fertleri olarak elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Okulların açık kalması için okul dışındaki ortamlarda alacağımız tedbirlerle okulları desteklememiz gerekiyor. Bütün amacımız geleceğimizin yapı taşları olan çocuklarımızın mutluluklarını devam ettirmek olacaktır.

Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi okullarımız ilk açılan ve son kapanan yerler olmalıdırlar. Bunun sağlanması için gece gündüz demeden hep birlikte çabalamaya devam edeceğiz. Şunu da ifade etmek isterim ki çocuklarımız için gereken tüm çalışmaları yapan onları evlatları gibi koruyan bir öğretmen kadrosuna sahibiz. Çocuklarımız için en büyük şans onları daima koruyan ve gözetleyen değerli öğretmenlerimizin varlıklarıdır. Bu yüzden öğrencilerimiz için en korunaklı ve güvenli yerler okullardır. Çocuklarımızın geleceği için büyük bir emek sarf eden değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından ilköğretim haftası etkinliği öğrencilerin okuduğu şiirler ve dördüncü sınıf öğrencilerinin birinci sınıfa başlayan minik öğrencilere hoş geldin çiçeği vermeleriyle sona erdi.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.