Hoşgeldiniz  

İLUH DERESİ ISLAH ÇALIŞMASI İÇİN ÖNEMLİ BİR GELİŞME DAHA

admin | 24 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı A. Akif Gür, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret ederek İluh Deresi ıslah çalışması alanında yer alan TPAO arazisinin Batman Belediyesine tahsis edilmesine ilişkin ilgili istişarelerde bulundu.

Milletvekili Özdemir ve AK Parti İl Başkanı Gür, İluh Deresi Islah Projesinin içinde kalan TPAO arazisinin Batman Belediyesi’ne tahsis edilmesi, Batman Belediyesi, İl Özel İdare, ilçe belediyelerine hibe asfalt verilmesi konularını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptıkları görüşme ile talep edildi.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Milletvekili Özdemir “Belediyelerimize ve il özel idaresine verilecek hibe asfalt miktarı her ne kadar istediğimiz miktarda olmasa da taleplerimizin yerine getirileceği Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız tarafından ifade edilmiştir. İluh Deresi 1. Etap ıslah projesinin içinde kalan TPAO arazisinin Batman Belediyesine tahsis edilmesine ilişkin Yönetim Kurulu kararı verilmiş olup söz konusu arazinin rekreasyon alanı, yol ve köprülü kavşak olarak düzenlenmesi yapılacak ve inşa edilecek olan 500 Yataklı Batman Şehir Hastanesi ve Stadyuma bağlantı sağlanacaktır. Batman Belediyesi ile TPAO Genel Müdürlüğü tahsis işleminin ardından süreci koordine ederek çalışma yürütecektir. Taleplerimizin yerine gelmesi için desteklerini esirgemeyen sn. Bakanımıza Batmanlı hemşehrilerim adına teşekkür ederim” dedi.

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.