Hoşgeldiniz  

İLUH DERESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLADI

admin | 20 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İLUH DERESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLADI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylanan Akyürek, Karşıyaka ve Hürriyet Mahallelerinin bir kısmını içine alan rezerv yapı alanında yıkım sürecine girildi.

Batman Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünce İluh Deresi çevresinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalar neticesinde anlaşma sağlanan hak sahiplerine ait evlerin yıkımına başlandı.

Yıkımı gerçekleştirilecek olan binanın etrafında Batman Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri trafik akışını kontrollü bir şekilde sağlarken, yıkılan binanın çevresine şerit çekildi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkım yapılırken, İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yıkım sonucu oluşan toza karşı tazyikli su ile müdahale etti.

Batman’ın Karşıyaka Mahallesi Petrol Caddesi üzerinde bulunan 1 numaralı evin yıkımını izleyen Hasine Akdağ “Bu ev ablamın eviydi. Çocukluğum, gençliğim bu evde geçti. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Oldukça duygulandım” dedi.

Batman’ı ikiye bölen 15 buçuk kilometre uzunluğundaki İluh Deresi etrafa yaydığı kötü kokular ve içinde biriken atıklarla şikayet edilen konuların başında yer alıyordu. Batman Belediyesi İluh Deresi’nin Islahı ve Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk adımını ıslah çalışmasıyla atmış oldu.

İlk etapta 80 milyon TL’lik bir kamulaştırmanın yapılacağı İluh Deresi çevresinde üç mahallede 86 binanın yıkımı gerçekleştirilecek.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.