Hoşgeldiniz  

İLUH DERESİ SORUNUNDA ÇÖZÜME DOĞRU

admin | 01 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Batman’a geldi.

Bakan Kurum ziyaretleri esnasında; Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcıları, Genel Müdürleri ve diğer bakanlık bürokratları eşlik etti.

Havalimanında, Vali Hulusi Şahin ile birlikte kamu kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri tarafından karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, daha sonra Batman Valiliğini ziyaret etti.

Valilik ziyaretlerinin ardından, İlimiz Merkez Esentepe’de inşaat çalışmaları devam eden Necat Nasıroğlu Kulliyesi’nde incelemelerde bulunan Bakan Kurum, Fernas Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Nasıroğlu’ndan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Bakan Kurum ve beraberindeki heyet, TPAO yerleşkesindeki Kristal Park Tesisleri’nde düzenlenen Batman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Toplantıya; Vali Hulusi Şahin, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, ilçe belediye başkanları ve ilgili kamu kurum müdürleri katıldı.

Toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de meydana gelen deprem bölgesine gitmek üzere ilimizden ayrıldı.

İLUH İÇİN HEYECANLANDIRAN HABER

Program sonrası Özdemir ve Gür, yaptıkları açıklamada “Bildiğiniz üzere 28 Nisan’da video konferans yöntemi ile yaptığımız toplantıda ve bir kaç kez de yüz yüze yapılan görüşmelerde sayın Bakanımızı ısrarla Batman’a davet etmiştik. Davetimizi kırmayarak Batman’a teşrif eden Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Program, deprem nedeniyle yarıda kaldıysa da çevre ve şehircilik ile ilgili taleplerimiz olumlu karşılanıp gerekli talimatlar verilmiştir. En önemli taleplerimizin başında Batman’da kangren haline gelmiş İluh deresinin ıslahı ve çevresinin dönüştürülerek daha yaşanılır bir hale getirilmesiydi. Daha önceki görüşmelerimizde Sayın Bakanımız destek vereceklerini ifade etmişlerdi. Bugün de İluh deresine komşu olan Petrolkent ve Karşıyaka mahallelerinde imar düzenlenmesinin yapılması ve diğer etaplarda bulunan İluh, Yeşiltepe, 19 Mayıs ve Kısmet Mahallelerinin yerinde kentsel dönüşüm kapsamında dere ıslahı, kamulaştırma ile birlikte yeşil bir şehir hattı oluşturulması için gerekli talimatlar verilmiştir. Böylelikle İluh ve çevresindeki mahalleler imar çalışması ve kentsel dönüşüm ile birlikte yeni bir çehreye kavuşacaktır” ifadelerinin kullandılar.

118 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.