Hoşgeldiniz  

İLUH DERESİ’NDEKİ TEMİZLİK ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

admin | 17 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İluh Deresinde temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Salih Çetinkaya, çalışmaların tamamlandığını söyledi.

İrmi (Erköklü) Mahallesinden başlayıp 19 Mayıs Mahallesine kadar devam eden 9 günlük kanal temizlik çalışmalarında 100 kamyon çöp toplandı.

Kanalda biriken evsel ve inşaat atıkları, çamur ve balçık yığınlarını temizleyen ekiplerimize çalışmalarında başarı temennisinde bulunan Başkan Yardımcısı Çetinkaya, çevre halkına da dereyi kirletmemeleri konusunda çağrıda bulundu.

İluh Deresi’nin çevreye çirkin görüntü ve koku yayan unsurlardan temizlendiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Çekinkaya “Temizlik ekiplerimiz kentin tamamında olduğu gibi İluh Deresi’nin temizlenmesi için de canla başla çalıştı. Öncelikle ekibimizi bu zorlu temizlik çalışmasından dolayı kutluyorum. Halkımızdan tek istirhamımız evsel atıklarını lütfen dereye atmasınlar. Evsel atıklarını dere kenarlarına yerleştirdiğimiz bu konteynerlere atarlarsa hem çirkin görüntü oluşmayacak hem de kötü koku yayılmayacaktır”  hatırlatmasında bulundu. İluh Deresindeki temizlik çalışmasında; 3 kepçe, 2 JCP kepçe, 1 ekskavatör, 4 kamyon kullanıldı.

239 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.