Hoşgeldiniz  

İLUH DERESİNE VATANDAŞTA SAHİP ÇIKSIN…

Halit BEYTÜT | 21 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllarca siyasetçilerin seçim malzemesi olarak kullandıkları İluh deresi bilindiği gibi belediyenin hummalı bir çalışması neticesinde dereden 100 kamyon çöp atıkları çıkarılarak temizlenmesi sağlandı.

Her yıl gündeme gelen ve tertemiz bir akarsuyun içinden geçeceği söylenen ancak bir türlü ıslah çalışmaları yapılamayan bu dere bilindi gibi dere kenarında oturanların adeta çöplük olarak kullanılan dere ne yazık ki vatandaşların duyarsızlığı yüzünden hastalıklara neden olduğu gibi derenin içinde birken çöpler etrafa p/is kokuların yayılmasına da neden olmaktadır.

Bu yüzden ben her yıl temizlenen ve güzel bir görüntüye kavuşturulan dereye artık orada ikamet edenlerinde buraya çöplerini atmamaları gerekmektedir.

Vatandaşların bu konuda gereken duyarlılığı göstermeleri hem ilimiz adına hem de o güzergahta ikamet eden vatandaşlarımızın da pis kokulardan ve etrafa yayılan hastalık verici mikroplardan kurtulacağı gerçeğini göz ardı edilmemelidir.

Yeter ki vatandaşlar bu konuya gereken duyarlılığı gösterip derenin kirletilmemesine gereken itinayı gösterme özverisinde bulunmaları en büyük dilek ve temennimizdir.

Bizler iluh deresinin artık siyasetçilerce seçim malzemesi olarak kullanılmasının istemiyoruz.

Bu derenin ıslahı adına tüm yetkililerin artık bu konuya gereken hassasiyeti göstermeleri en büyük dilek ve temennimizdir.

Bu nedenle ben iluh dersi güzergahında ikamet eden vatandaşlarımızın da artık dereye gereken ihtimamı göstermeleri ve bu deremizin temiz kalmasına katkı sağlamaları da en büyük temennimizdir.

Batman iluh deresinin kirletilmişliğiyle anılmasın istiyoruz.

İluh deresi artık siyasetçilerin oy toplama amacıyla ıslah edileceği sözlerine artık inancımızın kalmadığını ve bundan böyle deremizin seçim malzemesi olarak kullanılmamasını diliyoruz.

Bu arada belediyemizin derenin temizliğinde gösterdiği özenle dereden 100 kamyon atık çıkararak temizlenmesine neden olmasını büyük bir takdirle karşılıyor bu konuda emeği geçenler tebrik ediyorum.

Dileğimiz iluh deresinin ıslah edilerek bir mesire haline getirilmesi en büyük arzumuz olduğunu özellikle vurgulamak isterim.

194 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.