Hoşgeldiniz  

İLUH DEVLET HASTANESİ HİZMETTE

admin | 03 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İluh Devlet Hastanesinde bakım onarım çalışmaları tamamlanmış olup, hizmet vermeye başladı.

17 branşta hasta kabulünün yapıldığı sağlık tesisinde 17 uzman, 21 pratisyen hekim ve 165 sağlık çalışanı görev yapmaktadır.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu “Bir süre önce İluh Devlet Hastanesine dönüştürülen ve hemen arkasından bakım onarım çalışmalarına başlamış olduğumuz sağlık tesisi hasta kabulüne başlamıştır. Sağlık tesisimizde Dahiliye, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Dermatoloji, Kardiyoloji, Fizik Tedavi ve Rahbilitasyon, Anestezi, Radyoloji,  Göz Hastalıkları, Psikyatri, Çocuk Psikyatri Poliklinikleri ile birlikte Evde Sağlık Hizmetleri, Diyetisyen Polikliniği, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Psikolog ve Sosyal Hizmet Uzmanı alanlarında hizmet verilecektir.

Acil de kırmızı, sarı ve yeşil alanlarımız ile tüm yaş gruplarına hizmet vermekle beraber Laboratuvar, Ameliyathane, Yoğun Bakım, Röntgen, Kan Alma, Ultrason, NST, EKG, EFOR testi birimlerimiz hizmete uygun olarak dizayn edildi. Hastanemizde Dahiliye, Çocuk, Cerrahi ve Doğum Servisi olmak üzere dört aktif servisimiz bulunmaktadır. Sağlık tesisimizde 70 servis yatağımız mevcut olup, bunlardan 12 adet yoğun bakım yatağımız bulunmaktadır. Pandemide en etkili yöntem olan aşı için sinovac ve biontech poliklinikleri oluşturulmuş olup, PCR numuneleri içinde 4 PCR numune kabulü hizmeti verilmektedir. Ayrıca yakın bir zamanda hastanemize Bilgisayarlı Tomografi ve Laporoskopi Cihazı gelecek olup, hastanenin dış cephesinin boyanması çalışmaları da tamamlanacaktır” dedi.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.