Hoşgeldiniz  

İLUH VE AVŞO DERELERİ YAPIM İŞİ DEVAM EDİYOR

admin | 07 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün sayesinde Batman’a yaptığı yatırımlarla, Batman’ın mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam etmektedir.

Batman’da yapımı devam eden “Batman Merkez İluh ve Avşo Yapım İşi” hakkında yazılı açıklamada bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız “İş kapsamında İluh Deresinde 3 bin 162 metre ve Avşo deresinde bin 48 metre olmak üzere toplam 4 bin 210 m uzunluğunda betonarme kanal ve 4 adet köprü yapılacaktır.  Çalışmanın tamamlanmasıyla Batman merkezde bulunan Erköklü, Yeşiltepe, Çay ve Gültepe mahalleleri taşkından korunmuş olacaktır. Ayrıca bu ıslah çalışmaları tamamlandığında, Batman ilimizin en büyük çevresel sorunlarının başında yer alan İluh Deresinin kötü koku ve çirkin görüntü sorunları da çözülmüş olacaktır” dedi.

Yıldız “Çalışmalarda bu yıl itibariyle 2 bin 900 metre kanal yapımı tamamlanmış olup kalan kısımların yapımı hızla devam etmektedir. Batmanda yapımı devam eden Batman Merkez İluh ve Avşo Yapım İşinde fiziki olarak %75 oranında gerçekleşme sağlanmış olup çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiğini söyleyerek açıklamalarını tamamladı.

127 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.