Hoşgeldiniz  

İLUHTA İZ BIRAKANLAR-8

SEDAT ERİŞ | 07 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


SEDAT ERİŞ
sedaterisbp@gmail.com

Necat NASIROĞLU

Dünden Devam….

Necat Nasıroğluyla Sıcak bir konuşma başlamıştı aramızda.

Siyasetle uğraştığımı duyunca yüzünde hafif bir dalgalanmayı gördüm.

Necat Amca politikayı, politikacıları pek haz etmiyordu.

Haklıydı.

Çünkü o yıllarda politika yozlaşmış, politikacılar yaptıkları basit, ilkesiz duruş ve davranışları yüzünden siyaseti ayaklara düşürmüştü.

Özellikle yüksek bürokrasiyle çıkar bağları kuran politikacılar iş adamlarını çeşitli sudan sebeplerle iliklerine kadar sömürecek davranışlar sergiliyordu.

Siyasetten konuyu Necat Amcanın yaptığı hayırlı işlere, iyiliklere çekmiştim.

Onun gibi güzel insanların başarılı hayat öykülerini çok önemsiyordum.

Bu yargımı güçlendiren bazı duyumlarım vardı.

Necat Nasıroğlu iş hayatındaki ilk yıllarında tanıdığı ve büyük ekonomik zorluklar yaşayan bir çok ailenin elinden tutmuş onlara ciddi anlamda katkı sağlamıştı.

Ayrıca iş dünyasının bir tanınanı olarak başarılarını, bu başarı yolunda çektiği acıları, sıkıntıları ve iş hayatında zirveye geldiği anda dahi alçakgönüllülüğü, tevazusunu nasıl koruyabildiğini önemsiyor, gelecek nesillerin bu hayat derslerinden alabilecek çok dersler olduğu inancını taşıyordum.

Kendisi bana ,

—Ben işi gücü çocuklara bıraktım, köşeme çekildim deyince şaşırdım

Zira bölge insanlarından zirvede olanlar kolay kolay gücü evlatlarına bırakmaz sürekli kontrol mekanizmasını ellerinde tutmak isterlerdi.

Necat Nasıroğluyla 40 dakikaya varan derinlikli, geniş kapsamlı o konuşmalarda onunla ilgili 3 noktada bulgular elde etmiştim.

Bunlardan birincisi ve bana göre en önemlisi kendinden sonra iş başına gelecek evlatlarının iyi yetişmesine çok önem veren ileri ufuklu bir anlayışa sahip olmasıydı.

Necat Nasıroğlu eski anlayışlara inat GELECEĞE YATIRIMI çok önemseyerek tırnaklarıyla kazıyarak kurduğu aile şirketinin hep yarınlarına önem vermiş, bu konuda aklın, bilimin ışığında kendinden sonra başa geçecek evlatlarının başarılarını yaşarken görmek adına kenara çekilmesini bilmişti.

Elbette Necat Nasıroğlunun kabuğuna çekilmesi aile şirketinin gelişim sürecine duyarsız kaldığı anlamına gelmiyordu. Her ne kadar kenara çekilmiş olsa dahi dikkatini yeni bu dönemden ayırmıyordu.

Necat Amcanın kendinden sonra gelecek neslin ticari hayattaki başarıyı sürdürecek yeteneklerine inancı tamdı ve bu konuda yanılmadı.

Çocukları Necat amcanın onlara olan güvenini boşa çıkarmadılar.

Bu konuda Necat Beyin mutlu, huzurlu olduğunu konuşmalarımızdan anlamış ve gözünün arkada kalmayacak biçimde bir huzur içinde olduğunu hemen kavramıştım

Devam Edecek.

227 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.