Hoşgeldiniz  

İLUH’UN YAŞAYAN HAFIZASI: HACI YUSUF KIZAR

admin | 16 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Araştırmacı yazar Sedat Erişten bir önemli makale daha bugün gazeteniz Batman Güncel Gazetesinde yayınlanıyor. İluhun Yaşayan Hafızası başlıklı makalede yazar Batmanda yaşayan İslam âlimi ve uleması Hacı Yusuf Kızarı anlatıyor.

Makale öncesi kendisiyle görüştüğümüz yazar Sedat Eriş Şunları söyledi;

Bizler bu fani ve yalan dünyada kıymetli değerleri yaşarken anlamayız, anlatmayız ama o insanları kaybettiğimizde artık iş işten çoktan geçmiştir.

Biz içimizden çıkan biz olan Hacı Yusuf Kızar gibi dava ve gönül insanlarını makamda, mevkide değillerse hiç hatırlamıyoruz, sonra onların fani dünyaya veda edecekleri son yolculuklarına çıktıkları musalla taşının ardında, ağlamayı, bir Fatiha okuyup yarım saat sonra unutacağımız bu güzide insanlara karşı görevimizi yapmayı marifet sayıyor, katran karası katılaşmış yüreğimizin karanlığını örtmek için ‘seni unutmayacağız, unutturmayacağız’ gibi anlamsız sözleri mırıldanıyoruz.

Yaşarken kıymetini bilmediğimiz Hacı Yusuf Kızar gibi Dava ve Gönül Erlerinin kaybıyla Batmanda ve Bölgede Yitik Kuşaklar olacağımızı idrak edemeyecek kadar zavallılaşıyoruz.

90 yaşın üstünde hala tarlada çalışan Hacı YUSUF Kızar diyor ki; ÇALIŞMAK  İBADETTİR

103 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.