Hoşgeldiniz  

İMAM HATİP GÜNLERİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

admin | 06 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yıl ilkini düzenlediği ‘İmam Hatip Günleri’ kapsamındaki İmam Hatip Okulları ortak programı yapıldı.

İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen ‘İmam Hatip Günleri’ etkinlikleri kapsamında “İmam Hatip Okulları Ortak Programı” etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Din Öğretimi Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından Ahmedi Hani Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nurullah Yavuz’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Çok kıymetli meslektaşlarım, çok sevgili öğrenciler hepinizi bu hayırlı Cuma gününde, bu güzel etkinliğiniz için kutlar ve bu etkinliğin hayırlara vesile olmasını dilerim. İmam Hatip ailesi olarak gerçekten güzel bir etkinlik tertiplemişsiniz. Bu etkinlikte sizlere rehberlik yapan, sizlere destek veren öğretmenlerimizi de ayrıca kutluyorum. Mutlaka bu tür etkinlikleri okullarınızda yapın. İmam hatip okullarında okuyan öğrenciler  isterlerse bir çok şeyin üstesinden gelebilecek yeterliliğe sahiptirler. Bu düşüncelerle inşallah çok daha güzel günler ve çalışmalar yapacağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Ayrıca öğrencilerin hazırladığı sempozyumların  gerçekleşmesinde emeği geçen Zeynelbey Anadolu İmam hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Merve Öter’e de  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından teşekkür plaketi verildi. ‘İmam Hatip Günleri’ kapsamında gerçekleşen İmam Hatip Okulları ortak programı hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.