Hoşgeldiniz  

İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDE OTOPARK ÇALIŞMASI

admin | 01 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Önümüzdeki yıl uygulamaya geçirilecek olan her daireye bir otopark yapma zorunluluğu getiren yönetmelik uygulamalarında aksaklık yaşanmaması için kolları sıvayan Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü çalışanları hafta sonu da mesaiye ara vermedi.

Her daireye bir otopark zorunluluğu getiren ‘Otopark Yönetmeliği’ 2020 yılı itibariyle yürürlüğe girecek. Eski yönetmelikte yer alan her üç daireye bir otopark zorunluluğu yeni düzenlemede her daireye bir otopark şeklinde değiştirildi.

Yeni otopark yönetmeliği yürürlüğe girmeden, ruhsat taleplerini yetiştirmek için İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yoğun bir çalışma sürecine girdi.  Ruhsat başvurularını yeni yıla girmeden yetiştirmeye çalışan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli çalışmalarını cumartesi-pazar günleri de sürdürdü. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz: “Mimari, statik, mekanik, elektrik projeleri ile jeoloji-jeofizik raporlarını inceleyen birim personelimiz; projeleri yetiştirmek, yaşanan yoğunluğu azaltmak ve ruhsat taleplerini zamanında karşılamak için cumartesi ve pazar günü de çalışıyor. Personelimizi bu özverili çalışmalarından dolayı kutluyoruz” dediler. Yeni otopark yönetmeliğinin hassasiyetle uygulanması için çaba içerisinde olacaklarını belirten yetkiler bu uygulama sayesinde otopark sorununun azalması beklentisi içerisinde olduklarını ifade ettiler.

155 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.