Hoşgeldiniz  

İMKANI OLMAYAN ÖĞRENCİLERE TEKNİK DESTEK

admin | 31 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi, bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital tüm imkanların yanı sıra tüm kütüphane ve okuma salonlarını, herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olan ve Batman’da ikamet eden bütün öğrencilerin hizmetine sundu.

Küresel salgın haline gelen koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında, örgün öğretime ara verilerek uzaktan eğitime başlanan bütün üniversitelerde; Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) almış olduğu kararlarla birlikte dönem sınavları da dijital imkanlar kullanılarak uzaktan öğretim yoluyla yapılacak.
YÖK’ün aldığı dönem sonu sınavlarının yüz yüze gerçekleştirilmemesi, bu sınavların dönem içinde olduğu gibi çevrim içi dijital imkanlar veya ödev proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılması kararı doğrultusunda internet altyapısı ve yeterli teknik imkanı olmayan öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bir dizi çalışma başlatıldı.
YÖK’ün tüm üniversite öğrencilerine ücretsiz olarak sunduğu 6 gigabyte internet tanımlamasının ardından Batman Üniversitesi de öğrenciler için çalışma başlattı.

Çalışmalar kapsamında Batman Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra kentte ikamet eden farklı üniversitelerde okuyan internet altyapısı, yeterli teknik imkanları bulunmayan öğrencilerin uzaktan yapılacak sınavlara kesintisiz katılabilmelerini sağlamak için, üniversitedeki teknolojik ve dijital imkanların tamamını öğrencilerin kullanımına açtı.
Kentte ikamet eden ve herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin eğitimlerinin kesintiye uğramaması için imkanlarını seferber eden Batman Üniversitesi, bu kapsamda Merkez Külliye, Batı Raman Külliyesi ve ilçe meslek yüksek okullarındaki bilgisayar ve kaynakları da bu süreçte bütün üniversite öğrencilerinin hizmetine sundu.
Öğrenci kimliklerini ibraz eden tüm üniversite öğrencileri kendi hizmetine sunulan kütüphane, bilgisayar, internet, teknolojik ve dijital imkanlardan yararlanabilecek.

Üniversitelerin bilim ve ilim yuvaları olduğunu belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, üniversite kapılarının her alanda öğrencilere açıldığını söyledi.

Öğrencilerden ayrı kalmanın üzüntüsünü yaşadıklarını vurgulayan Rektör Durmuş, “Koronavirüsle mücadelede dünyaya örnek olan ülkemizde de inşallah bu süreç bir an önce sona erer ve öğrencilerimize kavuşuruz. Öğrencilerimize kavuşacağımız günlerin özlemini yaşıyoruz” dedi.

195 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.