Hoşgeldiniz  

“İNEKLERİM BULUNSUN”

admin | 28 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı Yazyurdu (Aynçako) köyünde ikamet eden Osman Baskın isimli köylünün tek geçim kaynağı olan 5 adet ineği kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ineklerini sağmak için ahıra giden Baskın, ineklerinin çalındığını fark ederek adeta dünyası yıkıldı. Vicdansız inek hırsız veya hırsızlarının bulunması için güvenlik birimlerine giden Osman Baskın, tek serveti ve ailesinin geçim kaynağı olan ineklerin bulunmasını istiyor.

“OCAĞIMI SÖNDÜRDÜLER”

İneklerinin çalınmasıyla ailesiyle birlikte çaresiz kaldıklarını belirten inek sahibi Osman Baskın “Ocağımı söndürdüler. Yıllarca çalışıp kendi alın terimizle aldığımız ve tek geçim kaynağımız olan ineklerimizin çalınması bizleri perişan etti. Sabah sağmaya gittiğimizde hayvanlarımızın iplerinin tek tek kesildiğini fark ettik. Durumu jandarmaya bildirdik. Olayın üzerinde 22 gün geçmesine rağmen en ufak bir gelişme yok.  Allah rızası için ineklerimizi kim çalmışsa geri getirsin. Kesinlikle şikâyetçi olmayacağım. İneklerimizi gören, yerini bilen veya kimlerin çaldığını bilen varsa Allah rızası için bize bildirsin. Ailece perişan olduk. Dayanacak gücümüz kalmadı. Kuru ekmeğe muhtaç olduk. Günlerdir gözümüze uyku girmiyor. Çalmadığımız kapı gitmediğimiz yer kalmadı.” diye konuştu. Alınan bilgilere göre Kozluk ilçesine bağlı Kamışlı köyünde de 6 ineğin çalındığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

271 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.