Hoşgeldiniz  

İNSAN HAYATINI HİÇE SAYANLAR

Halit BEYTÜT | 16 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanlar Fırsatçılar için her zaman para düşkünü olduklarını söyler haksız kazanç elde etmek için her türlü şerefsizliği yaptıklarına tanık olurduk da virüs fırsatçılarının böylesine insan hayatını hiçe sayarak fırsatçılıklarını maddiyata dökmelerini kesinlikle insani olarak bulmadığımızı özellikle ifade etmek isterim.

Dünyayı sarıp sarmalayan korona virüs için ülkelerinin vatandaşını koruyabilmek amacıyla ürünlere inanılmaz indirime gidenlerin insana ne kadar değir verdiklerine de tanık olmaktayız.

Beri yanda is virüsü fırsat bilip sattıkları ürünlere inanılmaz haksız kazanç katanların olduğu bir ülkede yaşıyor olmamızdan utanç duymamak elde değil Ülkemiz çok şükür henüz insanları panikleştirecek derecede bir olguya rastlanmadı alma buna rağmen fırsatçılara adeta gün doğmuş gibi ürünlere olmadık zamları bindirmeye başladılar.

Maskelere bu kadar zam yapan bir satıcıların oluştuğu Türkiye neden Avrupa ülkelerinden bir nebzecik olsun ibret almıyor ve neden insanlara bu denli olumsuz yaklaşım gösteriyorlar anlamak mümkün değil.

İnsanlara değer vermemek sadece para kazanma hırsını bürünenlerin ne kadar insanlıktan nasiplerini almamış oldukların tanık olmak gerçekten son drece üzüntü vericidir.

İnsanların can derdinde olduğu bir dönemde haksız kazanç elde edebilmenin uğraşına girenlerin ne dini ne de imanı vardır diye düşünüyorum.

Ülkemizde ölümcül bir vaka olmamıştır şimdiye kadar buna şükrediyorken, hala haksız kazanç elde edebilme adına her türlü kahpeliğe başvurup para kazanma hırsıyla hareket edenleri tespit etmen çokta zor olmaması gerektiğini vurguluyorum.

İşte böylesi vahim bir durumda bile sadece para kazanmayı düşünen insanlıktan nasibini almamışların mutlaka tespit edilmesi ve ülke genelinde teşhir edilmeleri gerekir diye düşünmek elde değil.

Bunların sadece insan düşmanı olduklarının anlaşılması içen kesinlikle teşhir edilmelerdi kaçınılmaz olmalıdır.

Ülkemizde Ramazan fırsatçıları vardı, ülkemizde bayram fırsatçıları vardı bunlar kabul edilebilir ama canın söz konusu olduğu bir virüsün varlığı ile fırsata dönüştürmeye yelteneceklerin olabileceğine kesinlikle akıl sır erdiremezdik ama işte bu da oldu ve virüs illetini bile fırsata çevirip haksız kazanç elde edebilmenin uğraşı içine getiren kendini bilmez soysuzların olduğuna da tanık olduk.

İlimizde de virüsün söylentisiler olmaz ne yazıktır ki hm gıda ürünlerine hem de tedbir amaçlı kullanılması gereken ürünlere inanılmaz zamlar yapılmaya başlandı ben ilimizdeki bu tür zamları yapıp vatandaştan haksız kazanç elde edebilme adına uğra içine girenlerinde mutlaka tespit edilmesi gerekliliğine vurgu yapmak istiyorum.

Tüm dünyayı sarıp sarmalayan korona virüsün ülkemize gelmemesi ve ülkemiz insanının bu illete maruz kalmamasını diliyor.

Tüm dünya ülkelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

236 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.