Hoşgeldiniz  

İNSANCA YAŞAMA ÖZLEMİ

Halit BEYTÜT | 19 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin kanayan yarası olan işsizlik illeti nedeniyle birçok emekçi kapanan fabrikaların önüne bırakılırken zatı muhterem iktidar etkilileri her ne hikmetse işsizlik konusuna hiç değinmemekte ve onların çektiği çileyi görmemezlikten gelmektedirler.
Evine ekmek götürememe acısını yüreğinde taşıyanlar bu ezikliğini hal göz yumanlar her nedense bu konuda dilsiz kesilmişlerdir. Her gün umutlar dağıtan ve her demlerinde ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösterenlerin garibin halinde anlamadıklarını gözlemliyoruz.
Önceki gün bir TV kanalında fabrikaları kapan ve aylardır maaş bile alamayan ve bir işçinin dokunaklı haykırışını duyarken onun belki karnımızı akrabalardan doyurma imkânını buluyoruz anma insanca bir yaşamı yaşayamamak bizleri kahrediyor.
Zatı muhterem iktidar yetkililer bu feryadı kesinlikle duymak bile istemezler ama bizler vatandaşlar olarak ülkemizin nasıl bin duruma getirildiğini çok iyi biliyoruz.
Hiçbir dönemde ülkemizin durumunun bu kadar inceldiğini ve bunca sorunlarla karşı karşıya kaldığına tanık olmadık.
Bizler ülkenin vatandaşları olarak her dönemde ülkemizin çıkarları adına üzerimize düşen sorumluluğu yerine etmekten kesinlikle kaçınmadık. Tüm bu fedakârlıklara rağmen siyasetçiler halkı hiç düşünmediklerine tanık olmak bizlere sonsuz acılara gar ediyor ne olacak sorusunu sorduğunda yetkiler ülkenin dünyanın 7 inci harikası olduğu iddiasında bulunuyorlar.
Benim ülkemin fakiri varken Suriyeli mültecilere para musluklarını açan iktidarı bu ülkenin vatandaşına ettiği zulüm kesinlikle unutulmayacaktır.
Bir ülkenin insanı ya da vatandaşları kendi ülkelerinde refah düzeyiyle yaşamanı sürdüremezse o ülkenin yöneticilerin başarılı olduğu kesinlikle iddia edilemez.
Bu nedenle işsizliğin tüm haşmetiyle hüküm sürdüğü ülkemizde vatandaşlarımızın yaşam şartları altında nasıl inim inim inlediklerini görmezden gelenler bizlere göre vatandaşımıza en büyük ihaneti yaptıkları gerçeği ile karşı karşıya kalmışlardır. Hal böyle olunca da hala iddialarında ısrar eden yetkililer anlamak kesinlikle mümkün değil.
Kendi oylarımızla onları onure eden vatandaşlara karşı gereken ahde vefa borcunu ödememekte ısrar edenler günün birinde yine vatandaşın oylarına talip olma cesaretini kesinlikle bulamayacaklardır n verdiler ki ne istiyorlar sloganları ile karşılanacakların bilmelidirler. İnsanca yaşamı kendi ülkesinin vatandaşına vermemekte ısrar edenlerin kendi saltanatlarını lüks içinde sürmelerini Allaha havale etmekten başka bir gücümüz olmamaktadır
Cennet misali ülkemizin insanlarına âdete cehennemi yaşatmakta devam edenlerin utanılacak yüzlerinin de olmadığını ifade etmek isterim.
Bu ülkenin insanlarının oylarıyla ülke yönetimine gelenlerin kimlere borçlu oldukların hala görmezlikten gelenler bilsinler ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner sözünü unutmamalarını tavsiye ediyorum.

274 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.