Hoşgeldiniz  

İŞ ARAMIYORLAR ARTIK

Halit BEYTÜT | 20 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi döneminde Sanayi, tarım ve hizmet sektöründe çalışanların sayısı azaldı.

Umutsuzlar is aramaktan vazgeçti.

Vazgeçmelerinin nedeni de zaten alım olmadığından kaynaklanıyor.

Her geçen gün sayıları artarak devam eden işsizler ordusu gittikçe kanayan bir yara haline gelmeye başladı.

İktidar her ne kadar ülkedeki bu tehlike arz eden durumu görmezlikten gelse de ilerleyen zaman sureci içerisinde işsizlik benim güzel ülkemin en büyük sorunu olarak ortaya çıkacaktır.

Zati muhterem iktidar yetkilileri ise işsizlik konusunda en ufak bir açıklama yapma gereğini bile duymuyor.

Vatandaşın elim durumu apaçık ortada zam furyaları peşi sıra akıp gelirken vatandaşın alım gücü tamamen tükenmeye doğru yol alırken milletin içinde bulunduğu perişanlık artık dayanılamayacak duruma gelmesine rağmen ülke vatandaşının durumunu görmeyip oyalama taktikleriyle vatandaşı uyutmaya kalkışanların takkesi düşmüş kellikleri görünmüştür.

İşsizler ordusuna her geçen gün yenileri eklenip müthiş bir öfke seline dönüşürken buna sadece gülüp geçen bir iktidarımızın olması bu ülkenin en büyük talihsizliğidir.

İş sahibi olmaktan ümidini kesen milyonların sesini sağır sultanlar duymuyor aksine ülkede nerdeyse işsizliğin yok derecede azaldığını bile söyleme gafletinde bulunuluyor.

Benim cennet misali ülkemin fedakar milletine bunu reva görenlerin ne denli bir hıyanet içinde bulunduklarını bile umursamıyorlar.

Bu ne zamana kadar böyle umutsuzca devam edecek bilinmiyor ama bilinen bir gerçek varsa o da milleti kelimenin tam anlamıyla büyük bir umutsuzluğa itiliyor.

Emeklinin maaşlarına göz diken kendini bilmezler, Pandemi yüzünden verilen sadaka niteliğindeki yardımları bile gereksiz gören vicdandan yoksun olanların bulunduğu bir ülke olmasına çanak tutan hadsizler hala en büyük itibari görüyorlarsa artık bu ülke cennet misali olmaktan çıkmış yalakaların ülkesi olmaya layık görülmüş demektir.

Ülkemin vatandaşının oylarıyla ülke yönetimine gelenlerin vatandaşı böylesine aç ve açıkta bırakmaları millete vurulmuş en büyük darbedir.

Kendilerine ülkenin en şatafatlı yaşamı reva görenlerin millete karşı takındıkları acımasızlık asla affedilemez.

Pandemi nedeniyle ülkenin bütün insanları gerçek manada mağdur olmuş, esnaf dükkânını kapatmak zorunda kalmış işçisi, memuru zam yağmuru altında artık dayanamaz haline gelmiş kimsenin umurunda bile değil.

Emeklisi, asgari ücretlisi, sokak satıcısı ne yazı ki çaresizliğin peçesinde kıvranıp duruyor da iktidar hala hayali söylemlerle koltuklarını koruyabilme mücadelesini yeğ görüyor ne yazık ki.

106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.