Hoşgeldiniz  

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI 

admin | 24 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İmza törenine Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin ve Batman AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır katıldı.

2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak belirlenmesi nedeniyle, Batman Üniversitesi ile AFAD arasında imzalanan protokol kapsamında afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerine ilişkin iş birliğinin yapılması amaçlanıyor.

Aynı zamanda üniversite akademik personeli ve öğrencilerine yönelik afet ve acil durumlara hazırlık eğitimi verilmesi ve gerçekleştirilecek faaliyetlerin eşgüdümlü olarak yürütülmesi protokolün amaçları arasında bulunuyor.

Batman Üniversitesi’nin bu konuda sorumluluk almasından memnun olduklarını dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin, AFAD tarafından gerçekleştirilecek faaliyetlerde farkındalık yaratmak için çalışacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Necmettin Sezgin ayrıca, akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlayarak, AFAD gönüllüsü kazandırmak ve risklerin azaltılmasına yönelik bilimsel çalışmalar yürüteceklerini kaydetti.

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.